Logowanie Rejestracja
Ranking kont osobistych - czerwiec 2015

Strona główna Wiadomości Ranking kont osobistych - czerwiec 2015 Ranking kont osobistych - czerwiec 2015

Ranking kont osobistych - czerwiec 2015

Na rynku rachunków osobistych wciąż trwa rywalizacja między bankami. Konkurencja zaostrzyła się zwłaszcza po ostatnich podwyżkach opłat i prowizji, gdy wzrosły koszty użytkowania “prawie darmowych” kont. Banking-Magazine przedstawia zestawienie najatrakcyjniejszych ROR-ów w czerwcu.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 12 czerwca 2015
Zobacz więcej:

 

 

Konto dbNET w Deutsche Bank na czele zestawienia

 

 

W rankingu rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych w czerwcu prym wiedzie konto dbNET w Deutsche Bank. Decydując się na ten ROR, nic nie zapłacimy za jego otwarcie oraz prowadzenie. Także wydanie karty płatniczej nie będzie obciążane żadną opłatą, podobnie jak wypłaty z bankomatów w Polsce i zagranicą. Nie zapłacimy też ani złotówki za przelewów drogą internetową (płatne są przelewy typu SORBNET). Użytkowanie karty wydawanej do konta to koszt 5 zł (w przypadku karty VISA) lub 10 zł (dla karty IQ) miesięcznie. Kosztu tego nie poniesiemy, jeżeli w ciągu miesiąca dokonamy transakcji bezgotówkowych na kwotę 200 zł (Visa) lub 700 zł (IQ). Do dyspozycji klienta Deutsche Banku pozostaje ponad 2,7 tys. bankomatów w całym kraju. Dostęp do zwycięskiego konta osobistego możliwy jest poprzez internet, telefon oraz w placówce.

 

Porównaj Bank Nazwa konta Opłata miesięczna Koszt użytkowania karty Sprawdź
dbNET 0.00 PLN 5.00 PLN*
Konto Direct 0.00 PLN 7.00 PLN**
Pakiet Standard 0.00 PLN 0.00 PLN
4 Konto PROSTOoszczędzające 1.00 PLN 3.00 PLN
5 Konto Mobilne 1.99 PLN 0.00 PLN

 

* w przypadku braku transakcji bezgotówkowych w miesięcu minimum na kwotę 200 zł

** w przypadku braku transakcji bezgotówkowych w miesięcu minimum na kwotę 300 zł

 

Rachunki osobiste w ING i Volkswagen Bank w czerwcu także na podium

 

Za kontem dbNET uplasowały się kolejno rachunki osobiste w ING Banku Śląskim i Volkswagen Banku. Na drugie miejsce rankingu trafiło Konto z Lwem Direct. Prowadzenie ROR-u jest bezpłatne. Nic nie kosztują również wypłaty ze wszystkich bankomatów w całym kraju, podobnie jak przelewy internetowe oraz cashback, czyli wypłata gotówki w sklepie w trakcie robienia zakupów. Karta wydawana do konta kosztuje 7 zł miesięcznie, ale opłaty tej można uniknąć, jeżeli w ciągu jednego miesiąca dokonamy transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł. Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim wyróżnia się także łatwym dostępem online lub w placówce. Na brązowy medal zapracowało w czerwcu konto osobiste w Pakiecie Standard w Volkswagen Bank. Żadnymi opłatami nie jest obciążone otwarcie i prowadzenie rachunku. Wybierający ten rachunek osobisty nie zapłacą za wykonywanie wewnętrznych i zewnętrznych przelewów internetowych. Za darmo skorzystają z karty wydawanej do konta. Wypłacanie środków z bankomatu do kwoty 400 zł nie jest obciążone prowizją. Dostęp do konta możliwy przez internet, telefon i w placówce.

Miejsca czwarte i piąte w czerwcowym rankingu zajęły Konto PROSTOoszczędzające w Credit Agricole i Konto Mobilne w Raiffeisen Polbank.

   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Kredyty drożeją i będą drożeć
Zobacz następny artykuł:
Kredyty drożeją i będą drożeć
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.