Logowanie Rejestracja
Provident ukarany przez UOKiK

Strona główna Wiadomości Provident ukarany przez UOKiK Provident ukarany przez UOKiK

Provident ukarany przez UOKiK

Gazeta Wyborcza informuje, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał sposób liczenia rocznej stopy oprocentowania przez International Personal Finance (właściciela Providenta) za naruszający interesy konsumentów i nałożył 12 mln zł kary na spółkę.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 27 grudnia 2013
Zobacz więcej:

 

Provident to największa firma pożyczkowa w Polsce. Jej zaletą jest to, że w odróżnieniu od banków udziela klientom kredytów z własnych środków, a nie z depozytów. W sumie International Personal Finance ma ponad 2,4 mln klientów, z czego nawet 830 tys. w Polsce. Niestety ich pożyczki charakteryzują się bardzo wysokimi kosztami - np. rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki w wysokości 1,2 tys. zł może wynosić 80-100 proc. w zależności od tego, jak długo będzie się ją spłacać.


UOKIK uznał, że pożyczki które charakteryzują się tak wysokimi kosztami, godzą w dobro klientów, a spółka International Personal Finance wylicza odsetki krzywdząco dla pożyczkobiorców. Jak Providentowi udaje się omijać ustawę antylichwiarską? Największy koszt kredytu stanowi nie oprocentowanie, lecz dodatkowe opłaty: ubezpieczenie i opłata za tzw. obsługę domową.

 

Właściciel Providenta nie zamierza jednak poddać się zbyt łatwo. Spółka chce odwołać się od decyzji UOKIK i stoi na stanowisku, że opłaty są naliczane prawidłowo.

 

Martyna Sarniak

   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 2)

Autor: slaw Dodano: 5 stycznia 2014

ja mam pozyczke w providencie i splacam ile moge jest to kwota ponad stu zlotych raty 2 pozyczek , i tez ostatnio zauwazylem ze splacajac raty place i place a pozyczka prawie nic sie niezmienia masakra sprawdze swoje rachunki i jesli jest cos nietak to po prostu niezaplace im ani grosza wiecej.

Autor: wero Dodano: 29 grudnia 2013

no nieźle.. ale kiedyś musiało do tego dojść. dla mnie sprawy finansowe to tylko w skoku chmielewskiego. w bankach też się już przejechałam.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.