Logowanie Rejestracja
Provident – pożyczka na jasnych zasadach i bez ukrytych kosztów. Jak wygląda w rzeczywistości?

Strona główna Wiadomości Provident – pożyczka na jasnych zasadach i bez ukrytych kosztów. Jak wygląda w rzeczywistości? Provident – pożyczka na jasnych zasadach i bez ukrytych kosztów. Jak wygląda w rzeczywistości?

Provident – pożyczka na jasnych zasadach i bez ukrytych kosztów. Jak wygląda w rzeczywistości?

Przez 15 lat funkcjonowania Providenta na polskim rynku finansowym z usług pierwszej w naszym kraju firmy oferującej szybkie pożyczki gotówkowe skorzystało ponad 3,5 mln osób. Po pieniężne wsparcie mogą sięgać zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Jakie warunki stawia Provident przed potencjalnymi pożyczkobiorcami? O jak wysokie kwoty wsparcia domowego budżetu można się ubiegać?

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 7 czerwca 2013
Zobacz więcej:

W przypadku klientów prywatnych Provident wymaga ukończenia 18 lat, posiadania stałego zameldowania na terenie Polski, które powinno być udokumentowane wpisem na dowodzie osobistym, a także mieć stałe źródło dochodu, czyli umowę o pracę lub status emeryta czy rencisty. Jeśli o pożyczkę stara się firma, niezbędny jest wpis do rejestru Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). W niektórych przypadkach firma wymaga dodatkowo zaświadczenia o dochodach.


Niezależnie od tego, czy klientem jest osoba indywidualna czy firma, która spotkała się wcześniej z odmowną decyzją kredytową w banku lub jego dane figurują na liście dłużników Biura Informacji Kredytowej, może ubiegać się o wsparcie finansowe w Providencie. Pożyczkodawca dokona oceny zdolności kredytowej potencjalnego świadczeniobiorcy i w ramach tzw. odpowiedzialnego pożyczania, dopasuje ofertę do indywidualnych możliwości finansowych klienta.

 

 


Za pierwszym razem można się ubiegać o kwotę rzędu od 300 do 5000 zł. Stałym klientom oferowane są pożyczki do 7000 zł. Istnieje również możliwość ubiegania się o wsparcie finansowe w wysokości 10 000 zł. Provident umożliwia spłatę należności w 30, 45, 60 lub 90 rat, które należy regulować co tydzień. Przykładowo 300 i 400 zł możemy oddać w 30 lub 45 tygodni, a pożyczkę w wysokości 500-2500 zł – 30,45 lub 60 tygodni. Przy 3000 zł dostępne są wszystkie możliwości, ale już przy kwocie o 100-300 zł wyższej mamy tylko dwie opcje – 45 i 60 rat. Z kolei 5500 zł z góry ma narzuconą tylko jeden 60-tygodniowy okres spłaty. Dokładne informacje o to na ile lat możemy rozłożyć spłatę potrzebnej nam kwoty uzyskamy korzystając z prostego kalkulatora na stronie internetowej firmy Provident.


Szybką pożyczkę gotówkową można wybrać w jednym z dwóch pakietów – Gotówka lub Przelew. Pierwszy oznacza dostawę pieniędzy do domu oraz obsługę w miejscu zamieszkania klienta - wówczas spłata następuje w czasie osobistej wizyty przedstawiciela Provident. W przypadku wybrania Pakietu Przelew wsparcie finansowe, o które się ubiegamy zostanie przelane na konto bankowe i tą drogą będziemy również oddawać pożyczone pieniądze. Zobowiązanie w opcji Gotówka zostanie obciążone dodatkowymi kosztami za obsługę, które mogą nawet podwoić jego wysokość. Przykładowo w przypadku 7000 tys. zł w wersji Przelew i 60-tygodniowego okresu spłaty, rata wyniesie 163,64 zł, a całkowity koszt pożyczki to niecałe 9200 zł. Ta sama kwota i ten sam pakiet, ale z 90-tygodniowym okresem zwrotu wiąże się z ratą rzędu 118,10 zł, natomiast całkowita suma do zapłaty to prawie 10630 zł. Natomiast, jeśli zdecydujemy się pożyczyć 7000 zł z opcją domowej obsługi przy 60 tygodniach regulowania należności rata wyniesie 229,56 zł, a cała pożyczka będzie nas kosztować ponad 13770 zł. Wybierając opcję 90 tygodni na oddanie pożyczonych pieniędzy koszty te wyniosą odpowiednio 167,58 zł oraz ponad 15080 zł.


Aby ubiegać się o wsparcie należy wypełnić formularz kontaktowy na stronie WWW Providenta lub skontaktować się z firmą telefonicznie.

 

Sylwia Stwora


   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Provident – pożyczka na jasnych zasadach i bez ukrytych kosztów. Jak wygląda w rzeczywistości?

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.