Logowanie Rejestracja
Premier Ewa Kopacz rozmawiała z szefem KNF o sytuacji "frankowiczów"

Strona główna Wiadomości Premier Ewa Kopacz rozmawiała z szefem KNF o sytuacji "frankowiczów" Premier Ewa Kopacz rozmawiała z szefem KNF o sytuacji "frankowiczów"

Premier Ewa Kopacz rozmawiała z szefem KNF o sytuacji "frankowiczów"

Premier Ewa Kopacz rozmawiała z Andrzejem Jakubiakiem, przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego. Szefowa rządu chciała poznać ustalenia KNF odnośnie sytuacji polskich "frankowiczów".

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 28 stycznia 2015
Zobacz więcej:

 

W ubiegłym tygodniu Ewa Kopacz poleciła Komisji Nadzoru Finansowego oraz Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumenta sprawdzenie, czy banki udzielające kredytow hipotecznych we frankach szwajcarskich nie działały na szkodę prawnie chronionych interesów swoich klientów. Na posiedzeniu Komitetu Stabilności Finansowej wypracowano stanowisko, zgodnie z którym banki mają uwzględniać ujemny LIBOR przy wyliczaniu wysokości raty kredytowej oraz obniżyć spready walutowe.

 

Premier Kopacz na spotkaniu z Jakubiakiem chciała dowiedzieć się, czy banki istotnie postępują zgodnie z rekomendacją KSF. Sławomir Nitras, doradca Pani Prezes Rady Ministrów, stwierdził na antenie radiowej "Trójki", że rząd musi być aktywny w sprawie "frankowiczów", a dotychczasowa aktywność gabinetu sprawiła, że stanowisko Komitetu Stabilności Finansowej wobec banków jest ostre i stanowcze. 

 

Z ministrem finansów Mateuszem Szczurkiem, który stoi na czele KSF, ma się w tym tygodniu spotkać prezydent Bronisław Komorowski, który rozmawiał już z prezesem NBP, prof. Markiem Belką.

 

Dziś rząd na specjalnej konferencji prasowej ma przedstawić swoje propozycje rozwiązania "kwestii frankowej". Spekuluje się, że gabinet przychyli się do pomysłu Andrzeja Jakubiaka, który zakłada, iż 700 tys. "frankowic.zów" będzie mogło przewalutować kredyty po kursie z dnia zawarcia umowy, pod warunkiem, że pokryją różnicę między LIBOR a WIBOR.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: wojt Dodano: 5 luty 2015

Zostało kredytobiorcom dochodzić swoich praw w sądach i mam taką nadzieję, że zapadnie rozstrzygnięcie dla kredytobiorców korzystne a decyzję ostateczną podejmie już rząd wolny od powiązań kolesiowskich jak ewidentnie wynika z afery taśmowej, gdzie jednoznacznie Marek Belka podczas knajpianego spotkania – przypomnę – omawiano scenariusz wykupywania obligacji skarbowych przez NBP. Nie po to, by pomóc finansom publicznym, ale po to, by pomóc Platformie Obywatelskiej utrzymać się przy władzy. Mam nadzieję, że kredytobiorcy i ich rodziny tak szybko nie zapomną lekceważenia, ignorancji i obłudy z jakimi się spotkaliśmy i wspólnie z polakami wybierzemy rząd przyjazny polakom a nie obcej lichwie, rząd bez kolesi, rząd dbający o polaków i państwo prawa.

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Premier Ewa Kopacz rozmawiała z szefem KNF o sytuacji "frankowiczów"

Deflacja w Polsce do połowy roku
Zobacz następny artykuł:
Deflacja w Polsce do połowy roku
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.