Logowanie Rejestracja
Praca za granicą a podatki

Strona główna Wiadomości Praca za granicą a podatki Praca za granicą a podatki

Praca za granicą a podatki

Obecnie zagraniczne wyjazdy podejmowane przez Polaków w celach zarobkowych nie są już dla nikogo większym zaskoczeniem. Jednak mimo przeprowadzanej na szeroką skalę kampanii, wiele osób decydujących się na powrót do kraju nie wie, że może otrzymać zwrot podatku.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 13 stycznia 2014
Zobacz więcej:

 

Czy przysługuje mi zwrot podatku?


Podobnie jak w Polsce, z wynagrodzenia osób podejmujących legalną pracę za granicą, były potrącane zaliczki na podatek. Co wyjątkowo istotne, w większości przypadków zaliczki te mogły być pobierane w zawyżonej kwocie. Przede wszystkim z tego powodu po powrocie do kraju i uprzednim uregulowaniu zobowiązań podatkowych w miejscu pracy, możemy starać się o zwrot nadpłaconego podatku.

 

Jak starać się o zwrot podatku?

 

Zanim jednak przystąpimy do konfrontacji z proceduralną machiną, musimy zorientować się, jakie dokumenty okażą się niezbędne do rozliczenia. Różnorodność systemów podatkowych w poszczególnych krajach sprawia, że w każdym z nich mogą być wymagane inne rodzaje dokumentów. Niemniej, ku uciesze wielu pracujących za granicą rodaków, w większości państw wydawane są specjalne rozliczenia okresowe.

 

Jeszcze lepszym rozwiązaniem, które może pomóc otrzymać maksymalny zwrot w możliwie najkrótszym czasie, są karty podatkowe. Są one wręczane przez pracodawcę na zakończenie roku podatkowego lub, w przypadku wcześniejszego rozwiązania lub wygaśnięcia umowy, w czasie jego trwania.


Gdy czegoś brakuje…


Jednak wiele osób po stwierdzeniu braku jakiegokolwiek z wymaganych dokumentów często rezygnuje z wnioskowania o zwrot nadpłaconego podatku. To błąd. W takiej sytuacji najlepiej zwrócić się o pomoc do wyspecjalizowanej w tym zakresie firmy, która nie tylko skompletuje niezbędną dokumentację od zagranicznego pracodawcy, ale nawet może przeprowadzić w naszym imieniu całą procedurę zwrotu podatku.

 

Jaką firmę wybrać?

 

Na rynku funkcjonuje wiele przedsiębiorstw zajmujących się odzyskiwaniem podatku za pracę za granicą. Aby podjąć najlepszą decyzję, warto skorzystać z coraz popularniejszych porównywarek, takich jak finmarket.pl. Dzięki temu w szybki i prosty sposób możemy porównać firmy, których specjalizacją jest zwrot podatku za pracę za granicą i wybrać ofertę spełniającą nasze oczekiwania.


Zwrot podatku za pracę za granicą nie tylko należy się większości osób, ale może być też dodatkowym, jednorazowym zastrzykiem gotówki. Jego wysokość jest oczywiście uzależniona od rozliczenia rocznego, ale korzystając z usług specjalistycznych firm możemy uniknąć ewentualnych błędów i w krótkim czasie otrzymać przysługującą nam kwotę.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: Adrian_Wroclaw Dodano: 11 luty 2014

Aby odzyskać należny zwrot podatku za pracę za granicą, warto sięgnąć po usługi wyspecjalizowanych firm. Najlepiej taką z wieloletnim doświadczeniem i wypracowaną renomą, stawiającą na otwartą komunikację z klientem. Taką firmą jest Euro-Tax z Wrocławia, którego usługi serdecznie polecam osobom zainteresowanym tematyką zwrotu podatku za pracę za granicą.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.