Logowanie Rejestracja
Pozytywne prognozy Komisji Europejskiej dla PKB Polski

Strona główna Wiadomości Pozytywne prognozy Komisji Europejskiej dla PKB Polski Pozytywne prognozy Komisji Europejskiej dla PKB Polski

Pozytywne prognozy Komisji Europejskiej dla PKB Polski

W tym roku PKB Polski urośnie o 3,2 proc., ogłosiła Komisja Europejska. Lepsze prognozy w UE dotyczą jedynie Irlandii i Malty.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 5 luty 2015
Zobacz więcej:

 

Jeszcze na jesieni ub. roku Komisja Europejska przewidywała, że produkt krajowy brutto dla Polski w 2015 roku urośnie o 2,8 proc. Aktualne szacunki są lepsze i wskazują na wzrost rzędu 3,2 proc. Lepiej na tym tle wypadają jedynie Irlandia (3,5 proc.) i Malta (3,3 proc.). Szacunki na rok przyszły mówią z kolei o wzroście o 0,2 proc. w stosunku do wyniku prognozowanego na ten rok.

 

Ubiegłoroczne prognozy KE wydają się potwierdzać, bowiem GUS podał niedawno, iż PKB naszego kraju za rok ubiegły odnotował wzrost o 3,3 proc, natomiast Komisja szacowała wynik 3 proc. Polska gospodarka urosła dzięki dużemu popytowi wewnętrznemu, wyższym wynagrodzeniom i spadkowi bezrobocia. Kryzys rosyjsko-ukraiński i spadek eksportu do UE nie okazały się czynnikami, które mocno wpłynęły za zahamowanie wzrostu.

 

W tym roku urosnąć mają też gospodarki wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej, co nastąpi po raz pierwszy od 2007 roku. Wzrost unijnego PKB ma oscylować wokół wartości 1,7 proc. w tym i 2,1 proc. w przyszłym roku.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Pozytywne prognozy Komisji Europejskiej dla PKB Polski

Gwałtownie rośnie kurs dolara do hrywny
Zobacz następny artykuł:
Gwałtownie rośnie kurs dolara do hrywny
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.