Logowanie Rejestracja
Pożyczkowe „społecznościówki”

Strona główna Wiadomości Pożyczkowe „społecznościówki” Pożyczkowe „społecznościówki”

Pożyczkowe „społecznościówki”

Gdy bank po raz kolejny wydał Ci negatywną decyzję kredytową, a nie stać Cię na zadłużenie się w prywatnej firmie pożyczkowej, pomocy możesz szukać w nowym trendzie – pożyczkach społecznościowych. Ta alternatywa może okazać się najlepszym rozwiązaniem w dobie przejściowych problemów finansowych, gdyż szczegóły transakcji ustalasz bezpośrednio z innymi użytkownikami platformy przez co możesz liczyć na dogodniejsze warunki związane z zaciąganiem i późniejszym regulowaniem zobowiązania.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 27 sierpnia 2013
Zobacz więcej:

Ideą pożyczek społecznościowych jest pozyskiwanie potrzebnych środków finansowych od osób skupionych wokół wybranej platformy bez udziału pośredników. Tzw. social lending opiera się na pożyczaniu pieniędzy od członków społeczności serwisu stworzonego przez spółkę, która zajmuje się administracją i czuwa nad bezpieczeństwem wszelkich operacji poprzez weryfikację użytkowników przed przystąpieniem do danej społeczności w biurach informacji kredytowej, m.in. w Krajowym Rejestrze Dłużników. Ponadto zobowiązania objęte są zwykle dodatkowym zabezpieczeniem w postaci weksli. Przed zawarciem umowy z danym inwestorem, czyli osobą decydującą się na udzielenie finansowego wsparcia można też ją zweryfikować posiłkując się opiniami i ocenami innych pożyczkobiorców, którzy korzystali z jej usług. W social lendingu możemy być nie tylko stroną pożyczającą, ale także inwestującą, o ile mamy nadwyżkę finansową i jesteśmy skłonni wspierać innych w realizacji ich potrzeb, a przy tym możemy też zarobić. Warto jednak podkreślić, że ten sposób inwestowania obarczony jest sporym ryzykiem.


Po pozytywnej rejestracji w serwisie wystawia się na „licytację” swoją potrzebę finansową i czeka na oferty innych użytkowników, którzy są gotowi pomóc w realizacji danego przedsięwzięcia. Minimum formalności pozwala w szybki i prosty sposób pozyskać potrzebne pieniądze. Omijasz też skomplikowane procedury bankowe, nie musisz martwić się o naliczenie prowizji czy konieczność dokupienia dodatkowego produktu, np. ubezpieczenia. Wystarczy tylko dojść do porozumienia z inwestorem w sprawie sposobu spłaty zadłużenia, m.in. liczby rat, terminów regulowania należności i wysokości oprocentowania. W umowie muszą być jasno określone zasady transakcji, a także prawa i obowiązki obu stron.


Na polskim rynku pożyczki społecznościowe oferuje Kokos.pl, TrustBuddy.com, Pozycz.pl, Finansowo.pl czy Zakra.pl. Wysokość pożyczek ustalana jest przez każdy serwis indywidualnie.

 

Sylwia Stwora


   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: marika Dodano: 29 sierpnia 2013

to nie dla mnie zabawa ;) wolałam pożyczyć z getinu, mają świetne kredyty gotówkowe. obecnie wygrali ranking w tej kategorii jeśli chodzi o kredyty na wyprawką szkolną. także pewny bank.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.