Logowanie Rejestracja
Pożyczka ze złą historią kredytową to nie problem

Strona główna Wiadomości Pożyczka ze złą historią kredytową to nie problem Pożyczka ze złą historią kredytową to nie problem

Pożyczka ze złą historią kredytową to nie problem

Spłacane na bieżąco lub dawno uregulowane pożyczki, kredyty, karty kredytowe, debety czy linie kredytowe składają się na naszą historię kredytową. Jeśli kiedykolwiek mieliśmy problemy z dotrzymywaniem terminów ich spłaty ten parametr nabiera negatywnego zabarwienia, a tym samym może dyskredytować nas w oczach instytucji finansowej w momencie ubiegania się o kolejne zobowiązanie. W parabankach zła historia kredytowa nie jest przeszkodą w otrzymaniu pożądanych środków.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 28 luty 2013
Zobacz więcej:

W momencie starania się o zaciągnięcie zobowiązania w banku, SKOK-u czy firmie oferującej kredyty konsumenckie, dany pożyczkodawca sprawdza historię interesanta w Biurze Informacji Kredytowej. Instytucja ta prowadzi rejestr wszelkich zobowiązań łącznie z informacjami o zaległościach klientów instytucji finansowych. Dane o kliencie przechowywane są przez 5 lat chyba, że nie spłaca on zobowiązania przez okres dłuższy niż 60 dni. Wówczas okres ten zostaje wydłużony.

 


Ostrożność kredytodawców wynika z tego, że chcą oni mieć pewność, że mają do czynienia z rzetelnym konsumentem. Dla nich informacja z BIK to podstawa i nie będą słuchać żadnych wyjaśnień klienta dotyczących jego kłopotów finansowych. Po prostu odmówią mu udzielenia czy kredytu.


Wśród instytucji pozabankowych istnieje natomiast przekonanie, że problemy z regulowaniem wcześniejszych zobowiązań nie powinny przekładać się na definitywne przekreślenie szans na pozyskanie kolejnych środków pieniężnych. Stąd na rynku spotykamy mnóstwo ofert parabanków, które nie sprawdzają rejestru BIK. Zwykle też nie wymagają zaświadczeń o wysokości dochodów i zatrudnieniu przez co umożliwiają również pozyskanie gotówki osobom bezrobotnym, pracującym „na czarno” oraz zatrudnionym na umowę o dzieło czy zlecenie, którym zwykle banki odmawiają kredytu ze względu na niestały charakter pracy.


W przypadku w instytucji pozabankowej należy pamiętać, że jest ona udzielana na krótki okres, na niewysokie sumy (zwykle od 100 do 2 tys. zł, ale niekiedy również do 5 czy 7 tys. zł), jest dość wysoko oprocentowana i ma przede wszystkim wspomóc nas w sytuacji podbramkowej.

 

Sylwia Stwora


   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: Bartłomiej Dodano: 28 września 2015

Trzeba jednak pamiętać, że im lepsza historia kredytowa, tym lepsze i korzystniejsze warunki kredytu. Dlatego warto o nią dbać i jeżeli są jakieś negatywne wpisy, to np. usunąć je. Czyszczenie BIKU możliwe jest właśnie u nas: http://czyszczeniebiku.pl/

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Pożyczka ze złą historią kredytową to nie problem

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.