Logowanie Rejestracja
Pożyczka pod zastaw karty pojazdu - sposób na szybką gotówkę?

Strona główna Wiadomości Pożyczka pod zastaw karty pojazdu - sposób na szybką gotówkę? Pożyczka pod zastaw karty pojazdu - sposób na szybką gotówkę?

Pożyczka pod zastaw karty pojazdu - sposób na szybką gotówkę?

Potrzebujesz szybko gotówki, ale zła historia kredytowa uniemożliwia dostęp do krótkoterminowego kredytu w banku. Co wtedy? Pożyczka pod zastaw samochodu jest jednym ze sposobów na zastrzyk pieniędzy. Wszystko bez sprawdzania historii kredytowej i przy minimalnej weryfikacji dochodu. Dodatkowo możesz dalej jeździć autem. Brzmi prosto.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 25 września 2014
Zobacz więcej:

 

Jak działają takie pożyczki


Jeżeli masz wartościowe rzeczy: trochę biżuterii, smartfon, elektronikę z wyższej półki możesz pójść do lombardu. Pracownik obsługi wyceni przedmioty i udzieli pożyczki w kwocie ok. połowy ich wartości. Jeśli nie spłacasz długu – zastaw przepada. Podobnie działa pożyczka pod zastaw karty pojazdu z tą różnicą, że samochód nadal zostaje u Ciebie. Dzięki temu nie tracisz jedynego środka transportu. Firma pożyczkowa dokonuje wyceny i zatrzymuje kartę pojazdu do czasu spłaty zobowiązania. Jeśli tego nie robisz pożyczkodawca posiada tytuł prawny do auta na wypadek Twojej niewypłacalności.


Kto może otrzymać pożyczkę


Ten rodzaj finansowania bazuje na zabezpieczeniu w formie samochodu, dlatego firma pożyczkowa wymaga abyś był jego pełnym właścicielem. Oznacza to, że jeśli jeszcze spłacasz kredyt samochodowy albo auto jest w leasingu – uzyskanie pożyczki będzie niemożliwe. Inne wymagania mogą dotyczyć rocznika, stanu technicznego, potwierdzenia adresu lub dochodu.


Jak wygląda umowa


Możesz spotkać się z dwoma rodzajami umów. W pierwszym z nich firma pożyczkowa kupuje od Ciebie auto, żeby potem go wynajmować. W drugim podpisywana jest umowa pożyczki z zabezpieczeniem na samochodzie. Jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej umowa powinna być sporządzona zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim co nakłada m.in. określone obowiązki informacyjne w jej tekście. Analogiczne sprawa wygląda z okresem na jaki udzielany jest kredyt. Na rynku są dwa typy umów: krótkoterminowe, najczęściej na miesiąc z możliwością prolongaty oraz umowy na rok i dłużej charakteryzujące się wyższym kosztem całkowitym.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Pożyczka pod zastaw karty pojazdu - sposób na szybką gotówkę?

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.