Logowanie Rejestracja
Porządkowanie dokumentów, czyli sposób na oszczędność

Strona główna Wiadomości Porządkowanie dokumentów, czyli sposób na oszczędność Porządkowanie dokumentów, czyli sposób na oszczędność

Porządkowanie dokumentów, czyli sposób na oszczędność

Gdy przed dziesięcioma laty szeroko otworzyły się granice i rzesze Polaków wyjechało za granicę za pracą, to w chwili kontaktu z wyspiarskimi urzędnikami okazało się, że biurokracja może być szczątkowa. Łatwość oraz szybkość zakładania własnej firmy i bardzo niski koszt prowadzenia działalności gospodarczej to ogromne atuty. Jednak mimo dekady naszej obecności w Unii Europejskiej nadal między Bugiem a Odrą wciąż trudno liczyć nie tylko na fachowe wsparcie urzędnicze, ale i na inne ułatwienia.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 23 września 2014
Zobacz więcej:

 

Jeżeli przedsiębiorca, nawet ten prowadzący jednoosobową firmę, nie może liczyć ani na podatkowe ulgi, ani na pomoc urzędników, to warto, by poszukał oszczędności gdzieś indziej. Niekoniecznie lawirując między niejasnymi przepisami czy szukając dodatkowych źródeł dochodu. Oszczędności, jak wspominał prezes Ryszard Ochucki, można znaleźć na słomianych inwestycjach. Dziś, kilka dekad później, warto zamienić słomę na papier.

 

Prowadzenie własnej działalności wiąże się z nieustanym przepływem wszelkiego rodzaju dokumentacji. Wciąż tylko część można przechowywać na dyskach czy serwerach, zaś większość wymaga nie tylko segregatorów, ale z biegiem lat i dodatkowych szaf czy nawet pomieszczeń. Dlatego też wartym polecenia rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert firm, które świadczą usługi, takie jak porządkowanie i przechowywanie dokumentów. Rachunki, umowy, potwierdzenia, kontrakty... Prowadząc działalność, nie trzeba trzymać wszelkiej dokumentacji przez cały czas. Niektóre wymagają dłuższego okresu przechowywania (dokumenty pracownicze nawet do 50 lat), inne już po kilku latach nie mają wartości. Dlatego też zlecenie przechowywania i porządkowania dokumentów profesjonalnej firmie pozwoli nie tylko na pozbycie się tych zbędnych, ale gwarantuje, że te najważniejsze będą zawsze dostępne. Wtedy nieoczekiwana kontrola któregoś z urzędów, chociażby ZUS-u, nie będzie wiązać się ze stresem i nerwowym wertowaniem setek segregatorów. Zlecając usługę profesjonalnej firmie, przedsiębiorca może skupić się wyłącznie na własnej działalności, oszczędzając czas i energię.

 

Jak się okazuje słomiane inwestycje w nowszej formie, czyli przechowywanie i porządkowanie dokumentów profesjonalistom, to świetne narzędzie wspierające przedsiębiorców w XXI wieku. Szkoda tylko, że polscy właściciele firm muszą wciąż borykać się z innymi urzędniczo-fiskalnymi przeszkodami.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: Jackowski Dodano: 4 listopada 2014

Zdecydowanie się zgadzam! Od kiedy korzystam z programu do zarządzania projektami http://pmcompass.pl, który oferuje również zarządzanie dokumentacją elektroniczną mój interes kręci się sprawniej :)

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Porządkowanie dokumentów, czyli sposób na oszczędność

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.