Logowanie Rejestracja
Polacy zadłużeni na 40 mld złotych

Strona główna Wiadomości Polacy zadłużeni na 40 mld złotych Polacy zadłużeni na 40 mld złotych

Polacy zadłużeni na 40 mld złotych

117 mln zł - tyle wynosi rekordowe zadłużenie, którym może "pochwalić się" jeden z naszych rodaków. Raport InfoDług firmy BIG InfoMonitor podaje, że łącznie Polacy zalegają ze spłatą zobowiązań finansowych na kwotę 40 mld zł.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 3 sierpnia 2015
Zobacz więcej:

 

Dłużnik-rekordzista pochodzi z Mazowsza. Region ten zajmuje drugie miejsce pod względem województw, których mieszkańcy są najbardziej zadłużeni (6,5 mld). Gorzej jest tylko na Górnym Śląsku (7 mld zł), a nieco lepiej w województwie dolnośląskim i wielkopolskim. Spośród wszystkich Górnoślązaków aż 7,5 proc. ma problem z terminową spłatą zadłużenia. W przypadku mieszkańców Mazowsza odsetek ten wynosi 5,7 procenta. Warto dodać, że pod względem zadłużenia "przodują" województwa z największą liczbą mieszkańców. Najsłabiej zaludnione części Polski: Opolszczyzna, lubuskie i świętokrzyskie są regionami, gdzie dłużników jest z kolei najmniej.

 

335 tys. mieszkańców Górnego Śląska to - jak podaje BIG InfoDług - klienci podwyższonego ryzyka, czyli osoby, co do których istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że wpadną w problemy ze spłatą kredytów lub pożyczek. Na Mazowszu takich osób jest z kolei prawie 300 tysięcy.

 

Dlaczego Polacy spóźniają się ze spłatą zobowiązań finansowych? Dominują dwa powody. Po pierwsze, brakuje im środków pieniężnych, aby spłacić dług. Po drugie, nie przywiązują wagi do terminów spłat. Warto podkreślić, że w ciągu ubiegłego roku zadłużenie Polaków wzrosło o 1,1 mld zł (do 40 mld zł), ale to wynik najniższy od siedmiu lat.

 

 

   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Kasomat w Rejestrze Firm Pożyczkowych
Zobacz następny artykuł:
Kasomat w Rejestrze Firm Pożyczkowych
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.