Logowanie Rejestracja
Polacy zaciągnęli mniej kredytów samochodowych

Strona główna Wiadomości Polacy zaciągnęli mniej kredytów samochodowych Polacy zaciągnęli mniej kredytów samochodowych

Polacy zaciągnęli mniej kredytów samochodowych

Polacy coraz rzadziej zaciągają kredyty na zakup samochodu. Niepewna sytuacja na rynku oraz kryzys motoryzacyjny odbiły swoje piętno na liczbie i wartości kredytów udzielonych przez banki. W ciągu ostatniego roku ich liczba spadła prawie o jedną piątą.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 14 grudnia 2012
Zobacz więcej:

W roku 2011 Polacy wzięli ponad 73 tysiące kredytów samochodowych o łącznej wartości 2,35 miliardów złotych - to prawie 11% mniej w stosunku do zeszłego roku. W 2011 roku kredyty na używane auta cieszyły się prawie 25% mniejszą popularnością niż w 2010 roku. Ich wartość nie uległa drastycznej zmianie – wartość kredytów na te samochody spadła o nieco ponad 8%. Na rynku nowych aut liczba i wartość udzielonych przez banki kredytów spadła o 14% w odniesieniu do roku 2010.W zeszłym roku przeciętny kredyt samochodowy na używany pojazd był udzielany na kwotę 38 tysięcy złotych, czyli o jedną dziesiątą więcej niż rok temu, natomiast kredyt na nowe auto wynosił 49 tysięcy złotych. Na spadek wartości kredytów samochodowych oraz chęci zaciągania kredytów ma wpływ głównie niestabilna sytuacja gospodarcza. Polacy częściej kupują używane pojazdu, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu na samochód z salonu. Warto zaznaczyć, że blisko 20% spadkowi liczby udzielonych kredytów na auta, towarzyszył jedynie 4% spadek liczby zarejestrowanych w Polsce pojazdów.Z niecierpliwością zatem czekamy na podsumowanie 2012 roku i rozwoju sytuacji w zakresie sprzedaży kredytu samochodowego.Źródło: Gazeta Wyborcza


   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.