Logowanie Rejestracja
Polacy dzielą się... w sieci

Strona główna Wiadomości Polacy dzielą się... w sieci Polacy dzielą się... w sieci

Polacy dzielą się... w sieci

Internet odgrywa coraz większą rolę w każdym aspekcie naszego życia. Również w przypadku inicjatyw społecznych spory aspekt aktywności ma swój początek właśnie w cyberprzestrzeni. Idea współdzielenia coraz częściej znajduje drogę do serc polskich internautów, np. za pomocą crowdfundingu.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 30 sierpnia 2015
Zobacz więcej:

 

 

Wymiana w internecieCoraz więcej osób chce dzielić się swoimi zasobami z innymi - jak grzyby po deszczu powstają serwisy oparte na ścisłej współpracy użytkowników.  Idea współdzielenia pozwala nam na współpracę praktycznie na każdym polu - począwszy od wykonania konkretnej usługi do udostępnienia swojego mieszkania. Możemy zaoferować bezpłatny nocleg  turystom bądź „wypożyczyć” współużytkownikowi serwisu mieszkanie pod naszą nieobecność. Coraz popularniejsze jest również udostępnianie miejsca w samochodzie na dłuższych trasach bądź podczas dojazdów do pracy, a niesłabnącą rzeszą fanów cieszy się wymiana ubraniami bądź meblami.
 

 

Dzielenie się pieniędzmiW internecie możemy dzielić się również swoimi pieniędzmi – mówi newsrm.tv Joanna Tokarska z serwisu pożyczek społecznościowych Kokos.pl. Finansowanie społecznościowe to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź rynku. Analitycy spekulują, iż do 2025 sektor pożyczek społecznościowych będzie wart 150 miliardów dolarów. Co sprawia, iż jest to tak obiecujący rynek? Na jego szybki rozwój wpływa przede wszystkim coraz większa popularność internetu i urządzeń mobilnych, a co za tym idzie – łatwość i szybkość dostępu z każdego miejsca na Ziemi.
 


 


 

Pożyczki społecznościowe – dobre źródło finansowania?Wśród najważniejszych aspektów rynku współdzielenia w cyberprzestrzeni wymienia się przede wszystkim serwisy oferujące wymianę usług oraz współdzielenie samochodów, a także pożyczki społecznościowe.
 

Pożyczki społecznościowe (ang. social lending) cieszą się coraz większą popularnością głównie ze względu na zupełnie inny model funkcjonowania niż ten, który znamy z banków. W skrócie ich działanie polega na łączeniu użytkowników posiadających nadwyżki finansowe z użytkownikami, którzy chcą te pieniądze pożyczyć. Choć social lending w Polsce nadal jest nowością to system ten dzięki swej prostocie zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Jego niewątpliwą zaletą jest brak sprawdzania zdolności kredytowej oraz indywidualne ustalane oprocentowanie, dzięki czemu pożyczki społecznościowe doskonale wypełniają lukę rynkową.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.