Logowanie Rejestracja
Po co wykupuje się ubezpieczenie opon?

Strona główna Wiadomości Po co wykupuje się ubezpieczenie opon? Po co wykupuje się ubezpieczenie opon?

Po co wykupuje się ubezpieczenie opon?

W trakcie jazdy mogą przytrafić się różne nieprzewidziane sytuacje, jak np. przebicie opony. Czasami uszkodzenie jest na tyle poważne, że naprawa nie wchodzi już w grę i konieczny jest zakup nowej opony. Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że kupując ogumienie, mogą skorzystać z dodatkowych opcji oferowanych przez producentów, jakimi są pakiety ubezpieczeniowe.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 14 stycznia 2014
Zobacz więcej:

 

Usługi w ramach pakietów ubezpieczeniowych

Niektóre koncerny, jak np. Michelin, wliczają koszt pakietu ubezpieczeniowego w cenę opon, w związku z czym klient nie ponosi żadnych dodatkowych opłat. Informacje o tym, które koncerny oponiarskie oferują takie ubezpieczenia, znajdziemy na serwisie Oponeo.pl. Rzecz jasna ubezpieczyć można każdą kupowaną oponę. Dlaczego to się opłaca? Powodów jest wiele.

 


Umowa ubezpieczeniowa obejmuje szereg usług, za które kierowca musi płacić z własnej kieszeni. Ubezpieczyciele deklarują zatem m.in. pokrycie kosztów związanych z holowaniem samochodu, naprawą uszkodzonej opony w zakładzie wulkanizacyjnym czy z zakupem nowej opony, jeśli uszkodzenie dyskwalifikuje jej dalsze użytkowanie. Oferowana jest ponadto pomoc przy wymianie koła. Jak zatem widać, korzyści znacznie przewyższają koszty związane z wykupieniem ubezpieczenia.

 

Różne warianty ubezpieczeń

Pakiety ubezpieczeniowe są dostępne w wielu wariantach, w związku z czym wszyscy zainteresowani tym tematem kierowcy znajdą wersję najbardziej odpowiednią do swoich potrzeb i oczekiwań. Na pewno przed podjęciem decyzji należy dokładnie przyjrzeć się usługom proponowanym w ramach ubezpieczenia oraz warunkom, które należy spełnić, by móc z tych usług skorzystać. Oto kilka przykładów.


Michelin w pakiecie 3xAssistance proponuje m.in. wymianę uszkodzonej opony przez serwisanta w przeciągu godziny od chwili, gdy doszło do zdarzenia, a jeśli nie da się usunąć awarii na miejscu, samochód zostaje odholowany do warsztatu. Firma Pirelli natomiast oferuje pakiet TYRElife – jeśli kierowca zakupi określone modele opon Pirelli, może liczyć na otrzymanie nowej opony, gdy dotychczasowa zostanie przebita lub uszkodzona wskutek pożaru czy uderzenia. Oferta dotyczy zarówno wybranych modeli opon zimowych, jak i letnich.


Konkurencja w branży oponiarskiej jest obecnie ogromna, stąd producenci dokładają wszelkich starań, by w jak największym stopniu urozmaicić swój asortyment. Tyczy się to nie tylko wyboru w zakresie modeli opon, ale i pakietów ubezpieczeniowych oraz ich cen.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: Marek Dodano: 26 luty 2015

A co np. z takim pakietem opony + kradzież. Cena się wydaje ok... Co myślicie? Nie brakuje czegoś? https://ubea.pl/Ubezpieczenie-opon-w-Warta%2Cartykul%2C911/ https://ubea.pl/Ubezpieczenie-od-kradziezy-w-Warta-Auto-Ochrona%2Cartykul%2C910/
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.