Logowanie Rejestracja
Płatności w kosmosie na celowniku PayPal

Strona główna Wiadomości Płatności w kosmosie na celowniku PayPal Płatności w kosmosie na celowniku PayPal

Płatności w kosmosie na celowniku PayPal

PayPal Galactic – taką nazwę będzie nosić usługa umożliwiająca płatności w kosmosie. Na razie jej głównymi odbiorcami mają być astronauci przebywający poza Ziemią, ale docelowo wspólny projekt PayPal, Instytutu SETI i Towarzystwa Turystyki Kosmicznej ma służyć turystom podróżującym po galaktyce.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 1 lipca 2013
Zobacz więcej:

Możliwość spoglądania na Ziemię z poziomu kosmosu to wciąż przyjemność zarezerwowana dla wąskiej grupy najbogatszych ludzi na świecie. Jako pierwszy na komercyjne zwiedzanie kosmosu wybrał się Amerykanin Dennis Tito w 2001 roku.  Rezerwacji na kolejne ekscentryczne wojaże w najbliższych latach nie brakuje. Zainteresowanie kosmiczną turystyką niesie za sobą kolejne projekty, m.in. SpaceShipTwo – pierwszy statek kosmiczny mający służyć lotom komercyjnym czy powstanie na ziemskiej orbicie hotelu. Realizacja pierwszego przedsięwzięcia ma być możliwa w 2015 roku. Moduł mieszkaniowy dla sześciu osób rosyjska firma chce przygotować do 2016 roku. Komercyjne zagospodarowanie kosmosu nierozerwalnie wiąże się z kwestią płatności i pytaniem: jak będą one wyglądały, gdy znajdziemy się w galaktyce?


Poszukiwaniem rozwiązania postanowił zająć się PayPal, twórca systemu łatwych i bezpiecznych płatności przez internet. Wspólnie z SETI Instytut, Towarzystwem Turystyki Kosmicznej i Buzzem Aldrinem, który jako drugi człowiek w historii po Neilu Armstrongu stanął na Księżycu, firma wystartowała z inicjatywą komercyjno-naukową o nazwie PayPal Galactic. Głównym celem działań jest znalezienie praktycznych sposobów umożliwiających prowadzenie handlu i realizowanie płatności w kosmosie. Przedsięwzięcie ma również charakter edukacyjny – ma kształtować społeczną wiedzę na temat komercyjnego zagospodarowania kosmosu i rozwoju pozaziemskiej turystyki.


Jednego możemy być pewni – w trakcie podróży na Marsa, Księżyc i w inne części galaktyki nie będzie możliwości używania gotówki. PayPal Galactic ma przynieść rozwiązania takich kluczowych zagadnień, jak stworzenie waluty dla międzyplanetarnej społeczności, systemu bankowości i związanej z nim obsługi klienta, odpowiednich przepisów prawnych, technik przeciwdziałania oszustom czy zarządzania ryzykiem.


Potrzebę opracowania odpowiedniego systemu wskazują już teraz astronauci przebywający na stacjach kosmicznych. Z pewnością przebywając w kosmosie również chcielibyśmy zadbać o ziemskie sprawy, np. opłacanie rachunku czy dostępu do zasobów multimedialnych, przelanie pieniędzy na konto bliskiej osoby, itp.

 

Sylwia Stwora


   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.