Logowanie Rejestracja
PIT można już rozliczać przez internet

Strona główna Wiadomości PIT można już rozliczać przez internet PIT można już rozliczać przez internet

PIT można już rozliczać przez internet

W tym roku po raz pierwszy można rozliczyć zeznanie podatkowe w internecie. Niestety, nie wszyscy będą mogli skorzystać z udogodnienia wprowadzonego (po wieloletnich zapowiedziach) przez Ministerstwo Finansów.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 16 marca 2015
Zobacz więcej:

 

W sieci resort finansów uruchomił specjalny portal, gdzie możliwe jest rozliczenie PIT-37. Oznacza to, że zeznanie online sprawdzić na razie mogą osoby zatrudnione w firmach liczących więcej niż pięciu pracowników. 

 

Aby sprawdzić PIT, należy wpisać imię, nazwisko, datę urodzenia, NIP, PESEL oraz kwoty przychody za rok 2013 i ubiegły - na ich podstawie wyświetlone zostanie wstępne zeznanie podaktowe. Użytkownik może je zatwierdzić lub skorygować, np. poprzez wskazanie należnych mu ulg lub podanie organizacji pożytku publicznego, do której ma trafić 1 proc. podatku.

 

W tym roku Portal Podatkowy działa na zasadach pilotażowych. Uruchomiono go w lutym i od tego czasu przechodził testy wydajnościowe. Podstawę prawną dla jego funkcjonowania stanowi nowelizacja ustawy o podatku dochodowym, którą uchwalono we wrześniu ub. roku. W przyszłości Ministerstwo Finansów planuje wprowadzenie w systemie konta podatnika, dzięki któremu będzie mógł on korespondować online z urzędnikami fiskusa w calu wyjaśnienia wątpliwości, jak również zmieniać swoje dane teleadresowe, jeśli zajdzie taka potrzeba. Administracja Podatkowa uzyska możliwość przypominania obywatelom o terminach rozliczenia poprzez wysyłkę wiadomości emailowych.

 

W ubiegły weekend pracownicy urzędów skarbowych pomagali w rozliczaniu zeznań podatkowych w galeriach handlowych w polskich miastach. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i ma zostać powtórzona. System internetowy był w niej wykorzystywany na szeroką skalę.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.