Logowanie Rejestracja
Pierwsza pożyczka – ile można dostać i gdzie będzie najkorzystniej?

Strona główna Wiadomości Pierwsza pożyczka – ile można dostać i gdzie będzie najkorzystniej? Pierwsza pożyczka – ile można dostać i gdzie będzie najkorzystniej?

Pierwsza pożyczka – ile można dostać i gdzie będzie najkorzystniej?

Boże Narodzenie i Sylwester sprzyjają nadmiernemu testowaniu zasobności portfela, dlatego gdy pojawi się konieczność podreperowania domowego budżetu z pomocą firmy pożyczkowej, warto sięgać jedynie po sprawdzone oferty. Loan Magazine sprawdził, ile maksymalnie można wziąć korzystając po raz pierwszy z usług danego podmiotu, gdzie powinni się zwrócić potrzebujący większej sumy i ile będzie kosztować dodatkowy zastrzyk pieniędzy?

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 9 grudnia 2013
Zobacz więcej:

 

Zdarza się, że w przedświątecznym pędzie odkładamy na bok zdrowy rozsądek i chcąc zorganizować niezapomniane Boże Narodzenie oraz sprawić najbliższym wymarzone prezenty wydajemy więcej niż początkowo zakładaliśmy. Niekiedy już w połowie przygotowań możemy zauważyć, że potrzebne będzie dodatkowe kilkaset złotych. W tym przypadku najszybszym sposobem na zdobycie pieniędzy jest skorzystanie z usług sektora pozabankowego. Jednak aby nie przysporzyć sobie kłopotów, należy dokładnie przemyśleć, ile nam brakuje oraz od kogo i na jak długo pożyczyć, żeby nie mieć problemów z oddaniem należności.


Przed nadmiernym zadłużeniem może uchronić nas sięgnięcie po ofertę firmy pożyczkowej działającej zgodnie z zasadami odpowiedzialnego pożyczania. Oznacza to, że pożyczkodawca dokładnie sprawdzi nasze możliwości finansowe m.in. posiłkując się danymi z biur informacji gospodarczej i na tej podstawie udzieli nam świadczenia w określonej wysokości.


- Praktycznie wszystkie online’owe firmy pożyczkowe posiadają limit wysokości pierwszej pożyczki. Oznacza to, że każdy nowy klient nie może pożyczyć więcej niż kilkaset złotych, przeważnie na okres do 30 dni. Zasada to dotyczy przede wszystkim tzw. mikropożyczek. Jeśli klient potrzebuje więcej pieniędzy i dłuższego okresu spłaty, może skorzystać z innych ofert pożyczek obecnych na rynku i rozłożyć spłatę na wygodne i mniejsze miesięczne raty – zauważa Łukasz Kuleta, Marketing Manager z Ferratum Banku.


Loan Magazine przyjrzał się ofercie odpowiedzialnych pożyczkodawców pod względem tego, o ile pieniędzy maksymalnie może ubiegać się nowy klient oraz ile i w jakim okresie będzie musiał zwrócić.

 

Pożyczkodawca Maksymalna kwota I pożyczki Okres Kwota do spłaty
400 PLN 30 531 PLN
250 PLN 30 329,04 PLN
600 PLN 30 750 PLN
1200 PLN 30 1200 PLN
400 PLN 30 531 PLN
300 PLN 30 388 PLN


Jeśli wystarczy nam zastrzyk pieniędzy rzędu 250 lub 300 zł, można skorzystać z usług odpowiednio Kasomatu bądź Kredito24. W obu okres spłaty wynosi 30 dni. W pierwszym przypadku oddamy niewiele ponad 329 zł, w drugim przyjdzie nam zwrócić 388 zł. Nieco więcej, bo po 400 zł wynosi górny limit dla pierwszego zobowiązania w Ofinie i Ekspres Kasie. W ciągu miesiąca będzie trzeba oddać o 131 zł więcej niż pożyczyliśmy. Dodatkowo każdy, kto do 20 grudnia weźmie pożyczkę w Ekspres Kasie i spłaci ją zgodnie z harmonogramem może otrzymać bon Sodexo o wartości 50 zł. Zarobić, ale 30 zł, daje też SMS365 poprzez polecenie jej usług znajomym. Tu za pierwszym razem można dostać nie więcej niż 600 zł, które należy uregulować w ciągu 30 dni wraz z odsetkami w wysokości 150 zł. Jedynie Vivus nie doliczy żadnych kosztów do pierwszego zobowiązania, co oznacza, że oddajemy tyle, ile pożyczymy. Maksymalnie nowy klient może ubiegać się o 1200 zł.

 

Pożyczkodawca Maksymalna kwota Okres Kwota do spłaty
2000 PLN 55 tygodni 4000 PLN
2000 PLN 12 miesięcy 4000 PLN
10000 PLN 24 miesiące 17904 PLN


Dla osób, które chcą 2 tys. zł, a wiedzą, że będą potrzebowały dłuższego okresu spłaty z pomocą przyjdą Eurocent i Ferratum Bank. W pierwszym oddajemy pieniądze nawet w 55 ratach co tydzień, natomiast w drugim możemy zwracać pieniądze w 12 ratach płaconych co miesiąc. W obu przypadkach oddamy dwa razy więcej niż kwota, którą zasililiśmy domowy budżet.

 

Sylwia Stwora

   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: alek Dodano: 11 stycznia 2014

http://x-profit.com/

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Pierwsza pożyczka – ile można dostać i gdzie będzie najkorzystniej?

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.