Logowanie Rejestracja
Pieniądze pod choinkę? Najlepiej w formie karty przedpłaconej

Strona główna Wiadomości Pieniądze pod choinkę? Najlepiej w formie karty przedpłaconej Pieniądze pod choinkę? Najlepiej w formie karty przedpłaconej

Pieniądze pod choinkę? Najlepiej w formie karty przedpłaconej

Kompletnie nie masz pomysłu na prezent bożonarodzeniowy, a nie chcesz kupować czegoś, co się nie spodoba i wróci do sklepu? Najchętniej podarowałbyś gotówkę, ale obawiasz się, że wyjdziesz na osobę, która poszła na łatwiznę? Rozwiązaniem z sytuacji może być karta przedpłacona, którą można wręczyć nawet trzynastolatkowi.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 11 grudnia 2012
Zobacz więcej:

Karta przedpłacona (prepaid) jest rodzajem elektronicznej portmonetki, której nabycie, jak i samo użytkowanie nie wiąże się ze skomplikowanymi procedurami. Kupując kartę nie trzeba podpisywać umowy z bankiem i zakładać rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, ponieważ jest ona wydawana na okaziciela. Działa na zasadzie częstokrotnego doładowywania do wysokości jej limitu. Można nią płacić za zakupy w sklepach tradycyjnych i internetowych, a także wypłacać przy jej użyciu pieniądze z bankomatu lub w formie cash back (wypłata gotówki w punktach handlowo-usługowych oznaczonych logotypem cash back).

 


Obecnie karta prepaid znajduje się w ofercie czterech banków Pekao, ING Banku Śląskim, Banku Zachodnim WBK oraz Millenium Banku. W pierwszej instytucji finansowej internetowe wydanie karty kosztuje 15 zł, natomiast pozyskanie jej w placówce 20 zł. Dodatkowo każda operacja pobrania gotówki z bankomatu zmniejsza stan konta o 5 zł. Kartę upominkową ze świątecznym motywem w BZ WBK można kupić za 10 zł. Jednak nie posiada ona opcji wypłacania pieniędzy z bankomatu, a wysokość kwoty zasilania jest ściśle określona (50, 100, 200 lub 500 zł). Ponadto upoważnia ona do rabatów w ponad 200 sklepach internetowych.

 


ING proponuje Maestro prepaid z paypassem za 15 zł i darmowym wypłacaniem pieniędzy w swoich bankomatach. Z kolei Millenium MasterCard prepaid jest do nabycia za 15 zł. Po zarejestrowaniu w programie „Inspiracje” jej posiadacz może korzystać ze zniżek w tysiącu punktach handlowo-usługowych i sklepach internetowych. Karta jest ważna przez 4 lata. W Millenium rodzic, będący klientem banku, może nabyć kartę przedpłaconą dla swojego dziecka (przynajmniej 13 lat), która z czasem może być wykorzystywana do przelewania kieszonkowego. Ponadto rodzic może ustalać limit dziennych wydatków pociechy, jak i je kontrolować. Taki alternatywny prezent może mieć również charakter edukacyjny – dziecko będzie miało możliwość nauczenia się gospodarowania swoimi finansami.

Sylwia Stwora


   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Pieniądze pod choinkę? Najlepiej w formie karty przedpłaconej

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.