Logowanie Rejestracja
Oszczędności i inwestycje: jak to połączyć?

Strona główna Wiadomości Oszczędności i inwestycje: jak to połączyć? Oszczędności i inwestycje: jak to połączyć?

Oszczędności i inwestycje: jak to połączyć?

Oszczędzać, czy może inwestować? Jak wykorzystać posiadany kapitał? Na te i inne pytania udzielą odpowiedzi doradcy z firmy . Na podstawie przedstawionych przez klienta informacji podpowiedzą mu, jak najlepiej w jego sytuacji wykorzystać posiadane pieniądze.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 5 września 2013
Zobacz więcej:

W Open Finance doradcy dążą do tego, aby klient oszczędzał i inwestował w racjonalny sposób, bez ponoszenia zbędnego ryzyka. Inwestycje niosą za sobą wysoki potencjał zysków, ale jednocześnie nie zapewniają 100 proc. ochrony lokowanych pieniędzy. Oszczędzanie zaś w tradycyjny sposób, na przykład na lokatach terminowych  w banku, niesie za sobą niskie zyski, nieakceptowane przez wielu klientów. Jak zatem połączyć bezpieczeństwo oszczędzania z zyskownością inwestycji? Opinie Open Finance na ten temat można uzyskać przez Internet, kontaktując się z doradcą, albo w placówkach Open Finance.


Różnice i podobieństwa


Open Finance opinie na temat inwestycji i oszczędności wyraża w bardzo spójny sposób, twierdząc, że pomiędzy tymi dwoma sposobami wykorzystania posiadanego kapitału, istnieją zarówno podobieństwa, jak i różnice. Można jednak znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu będzie można połączyć zarówno zalety inwestowania na wysoki procent, jak i zalety oszczędzania w bezpiecznym trybie.


Inwestycje i oszczędzanie mają jedną cechę wspólną, mianowicie pozwalają na pomnażanie kapitału. Dzieje się to jednak w innym tempie i na inną skalę. Inwestycje niosą za sobą możliwość ponadprzeciętnych zysków, z kolei oszczędzanie przy zastosowaniu bezpiecznych instrumentów daje mniejsze zyski, ale chroni pieniądze osoby oszczędzającej. Open Finance jakość inwestycji ocenia pod kątem nie tylko prognozowanych zysków, ale i poziomu ryzyka. Jeśli klient nie jest w stanie zaakceptować go w sposób świadomy, doradcy nie będą polecali mu zainwestowania kapitału w taki sposób.  Open Finance forum pozwala na zapoznanie się z różnymi strategiami inwestycyjnymi i oszczędnościowymi, dzięki którym można uzyskać połączenie bezpieczeństwa oszczędzania, z zyskownością inwestycji. Nie trzeba przy tym podejmować jednoznacznej decyzji, czy lepiej będzie oszczędzać, czy inwestować.


Różnice w inwestowaniu i oszczędzaniu przejawiają się w stosunku do ryzyka. Przy oszczędzaniu najważniejszą cechą produktów oszczędnościowych jest ochrona kapitału, zaś przy inwestycjach – pomnażanie posiadanego kapitału.


Połączenie inwestycji i oszczędzania


W Open Finance doradcy mogą zaproponować klientowi rozwiązanie, pozwalające na połączenie inwestowania i oszczędzania. Jednym ze sposobów na to będzie zainwestowanie swoich pieniędzy w produkt Best Invest Premium – polisę inwestycyjną, gromadzącą kapitał na przyszłość, przy jednoczesnym zabezpieczeniu środków finansowych klienta w razie jego śmierci.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.