Logowanie Rejestracja
Oprocentowanie kredytów i lokat bez zmian

Strona główna Wiadomości Oprocentowanie kredytów i lokat bez zmian Oprocentowanie kredytów i lokat bez zmian

Oprocentowanie kredytów i lokat bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej nie zdecydowała się na zmianę wysokości stóp procentowych, co zresztą zgodnie przewidywali wszyscy analitycy. Oznacza to, że oprocentowanie kredytów i lokat bankowych pozostanie bez zmian.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 15 kwietnia 2015
Zobacz więcej:

 

Na kwietniowym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej nie dokonała zmian w wysokości stóp procentowych. Po marcowej obniżce stopa referencyjna wciąż wynosi 1,5 proc. - najmniej w historii. W ubiegłym miesiącu przedstawiciele RPP informowali, że cykl obniżek i podwyżek stóp został zamknięty na ten rok i jedynie wyjątkowa sytuacja mogłaby doprowadzić do kolejnego poluzowania lub zacieśnienia polityki pieniężnej.

 

Zdaniem ekspertów podwyżek stóp do poziomu 2 proc. (czyli stanu z października ub. roku) można spodziewać się najwcześniej w połowie 2016 roku, a najprawdopodobnie zaś na jesieni. Przesłanką do ich podwyższenia będzie wolne wychodzenie Polski z deflacji (ceny już zaczęły rosnąć), chociaż inflacja nadal będzie poniżej progu NBP, czyli 2,5 proc.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Analiza techniczna a przedziały czasowe
Zobacz następny artykuł:
Analiza techniczna a przedziały czasowe
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.