Logowanie Rejestracja
Opiniometr Sfery Finansów: maj 2015

Strona główna Wiadomości Opiniometr Sfery Finansów: maj 2015 Opiniometr Sfery Finansów: maj 2015

Opiniometr Sfery Finansów: maj 2015

Słoneczna pogoda i długie weekendy chyba zniechęciły użytkowników do publikowania nowych komentarzy na Sfera-finansow.pl, bowiem w maju było ich „tylko” 178, podczas gdy w kwietniu – 196. Jak co miesiąc zapraszamy do lektury Opiniometru, czyli podsumowania opinii o bankach pozostawionych na forum naszego serwisu.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 5 czerwca 2015
Zobacz więcej:

 

 

Nie będzie niespodzianką, jeśli od razu napiszemy, że komentarze krytyczne znów wiodą prym pod względem ilości. W maju padło ich 134, co stanowi aż 75 proc. całości (status quo z kwietnia). Wyjątkowo słabo wypadają pod tym względem „pozytywy”. Było ich 18, czyli nieco ponad 10 proc. Dla porównania: w kwietnie pozytywnych komentarzy padło łącznie 20. Jak zwykle pośrodku plasują się opinie o neutralnym charakterze – 26 (14,6 proc.).

 

Opiniometr

 

Najczęściej, bo 31 razy, skomentowany został Bank Zachodni WBK, za uplasowały się ex aequo aż trzy banki: eurobank, Credit Agricole i Getin Bank po 21 ocen każdy. Podium zamyka Sygma Bank z 19 ocenami. Najgorzej w maju wypadł mBank – tylko jeden komentarz, a w dodatku negatywny.

 

Ogółem - maj 2015

 

Jesteśmy już przy „negatywach”, więc przyjrzyjmy się trzem najkrytyczniej komentowanym banku w ubiegłym miesiącu. Użytkownicy sfera-finansow.pl najbardziej dopiekli BZ WBK, bowiem z 31 komentarzy, aż 25 to głosy negatywne. Niejaka Anka narzeka na opieszałość działu kredytowego, która skończyła się tym, że internautka wybrała usługi konkurencji: "Dziś mija miesiąc od złożenia wszystkich wymaganych dokumentów potrzebnych do uzyskania kredytu hipotecznego. Ze strony Banku żadnego odzewu. Godzinę temu podpisaliśmy umowę w PKO Sa, a Państwu dziękujemy!”. Damianowi nie podobają się z kolei opłaty i prowizje, które BZ WBK nakłada na klientów: „Porażka, przez kilka miesięcy za darmo, potem opłata za opłatą, prowizja za prowizja. 0 klarowności”. Wtóruje mu user ukrywający się pod nickiem Obcy: „Jescze roku nie mineło a już oszukują i naciągają na opłatach których nie było przy otwieraniu konta”. Litanię narzekań przedstawił też internauta podpisujący się Z partii oburzonych. Co mu się nie spodobało? "1. Bankowość elektroniczna nie działa - nie da się wysłać przelewów z powodu wykorzystanego limitu (który nie jest wykorzystywany, a ustawiony na kwotę wielokrotnie wyższą, niż przelew). Mimo kilku wizytach w oddziale problem nie zniknął. 2. Infolinia jest wiecznie zajęta. 3. E-doradca jest nieobsługiwany. 4. Bank wprowadza opłaty, o których istnieniu dowiadujemy się dopiero wtedy, gdy z konta zaczynają znikać pieniądze. Co prawda przyszedł mail, ale głosił on tylko, że zmienił się regulamin. Ogólnie - odradzam każdemu, komu nie chce się denerwować przy każdym kontakcie z bankiem”.

 

Negatywne - V 2015

 

Na temat BZ WBK padły zaledwie 3 pozytywne opinie. Autorem jednej, bardzo wyważonej zresztą, jest Darek. Pisze on: „Ja mam bardzo pozytywne doswiadczenia z Bzwbk mila obsluga z malymi wyjatkami fakt czeste zmiany w regulaminie ale sa wysylane na bankowosc internetowa z duzym wyprzedzeniem a jak ktos nie czyta bo to mu wisi to juz jego problem Szybko zalatwiona reklamacja w moim przypadku Zrezygnowalem z karty to fakt bo droga ale konto zostawilem bo dobrze mi sie z niego korzysta Fakt duze kolejki w placowkach to minus a czeste nie zawsze narzekania ludzi na dany bank to nie czytanie umow lub zmian ktore bank wprowadza Nie podoba mi sie to zmieniam bank i tyle tak jak ja zrobilem z karta nie spodobala mi sie oplata to zrezygnowalem z Karty”.

 

darek

 

Getin Bank znalazł się drugim miejscu listy najgorzej ocenianych banków (16 negatywnych komentarzy). Instytucja finansowa Leszka Czarneckiego została skrytykowana m.in. przez kredytobiorców. Użytkownik doma2828 narzekał na niedotrzymanie przez bank zasad ugody („Mam w Getin Banku kredyt hipoteczny.W 2008 r miałem kłopoty ze spłatą,ale zawarłem ugode na czas nieokreślony,Kwota kredytu opiewała na 25 tys,rzetelnie spłaciłem 22 tys.Ugoda miała zapis o redukcji odsetek w wys.75 %.22 kwietnia zadzwoniłem jaki jest stan kapitału.pracownica uprzejmie mnie poinformowała.Jakież było moje zdziwienie jak otrzymałem pismo o sprzedaży mego kredytu firmie windyk.mimo trwania ugody.Teraz winny jestem tym lichwiarzom dalej 25 tys!”). Nie zabrakło też kolejnych wpisów piętnujących niską jakość obsługi. Jednym z krytycznie oceniających pracę Getin Banku był Kris: W getin długie kolejki i personel który ma w nosie klientów to norma, stoi się po dwa trzy razy żeby założyć lokatę”.

 

Kris

 

Krytyki nie zabrakło też pod adresem Credit Agricole (14 „negatywów”). Na francuskiego giganta użytkownicy sfery-finansow.pl narzekali głównie ze względu na długotrwałe procedury, niekompetencje konsultantów telefonicznych oraz naliczanie kosztów monitów w sytuacji, gdy zaległe środki znajdują się już na koncie banku, jak to miało miejsce w przypadku internautki mery. „Mam kredyt w CA. Ostatnio przez nieuwagę miałam niedopłatę na kredycie. Kiedy sie zorientowałam, zadzwoniłam na infolinie (na której nie podali mi takiej informacji., więc musiałam dzwonić do ich windykacji), żeby zapytać, jaka kwotę powinnam zapłacić i że płatnosci dokonam tego samego dnia. Zostałam poinformowana o konkretnej kwocie zadłużenia, którą zapłaciłam tuz po skońcoznej rozmowie. Po dwóch dniach zadzwoniłam, żeby upewnić się, że pieniądze do nich dotarły. Konsultantka poinformowała mnie, że owszem, pieniądze dotarły, ale mam dodatkowe zadłuzenie na 15 PLN. Zapytałam, jakim cudem, jesli wpłaciłam dokładnie kwote wskazaną przez pracownika windykacji. Pani poinformowała mnie, że to koszty monitu, który był wysłany niby to w dniu mojego telefonu i, ze windykator , z którym rozmawiałam o tym widocznie nie wiedział. Wyraziłam swoją opinię, że to zwykłe oszustwo i nabijanie klientowi kosztów, co panienka skwitowała, że "trzeba był płacić w terminie", ale że oczywiscie mogę nalezność zapłacić z nastepną ratą. Powiedziałm, ze nie ma mowy i zapłaciłam jeszcze w trakcie rozmowy. Kiedy doszedł do mnie monit, okazało się, że nie był wysłany w dniu rozmowy z pierwszym windykatorem, ale 2 dni później, kiedy pieniądze były juz od co najmniej doby na koncie banku”. Nie zabrakło też standardowego narzekania na długi czas oczekiwania na obsługę w placówce, na co skarży się Jeszcze klient banku - „Credit Agricole Ruda Śląska - Nowy Bytom - tutaj odczekacie nawet 45 minut aby wypłacić pieniądze ( w moim przypadku w euro ) każdą sprawę załatwia się bardzo długo. Jest to najgorsza placówka jaką ZNAM”.

 

 

Zanim przejdziemy do komentarzy pozytywnych chcielibyśmy uczulić Czytelników, że część prezentowanych na forum sfera-finansow.pl ocen negatywnych może być tzw. hejtem internetowym i nie mieć faktycznego pokrycia w rzeczywistości.

 

Pozytywne - V 2015

 

Sygma Bank zajął pierwsze miejsce w rankingu najlepiej ocenianych w maju banku. Uzyskał prawie 28 proc. „pozytywów” co przekłada się na... 5 komentarzy. Pod adresem Sygmy padło 11 negatywnych głosów, ale internauta inna nie rozumie, skąd się one wzięły i pisze: "zupełnie się nie zgadzam z tymi opiniami, jako zadowolony, wieloletni klient uważam ze to bardzo profesjonalny bank z dobrymi produktami”. Cztery „pozytywy” zebrał eurobank. Sebastian co prawda wytknął mają liczbę bankomatów w swoim mieście, ale i tak mocno pochwalił eurobank („od roku mieszkam w Radomiu ok 150,000 ludności,i są tam 2 bankomaty,tylko szkoda że nie ma w pobliżu miejsca zamieszkania.......Natomiast jestem klientem od blisko 10 lat i nie narzekam na nich wcale,są bardzo kompetentni,pieniążki jeżeli chodzi o transfer,są w miare możliwości bez przeszkód i nawet dostałem więcej opcji za 0%,a mam lokatę ROR”). Osoba używająca nicka JA również nie narzeka na funkcjonowanie banku („oceniam dobrze ten bank infolinia nigdy mnie nie zawiodła właśnie mi pomogli kredyty drogie zgadza się ale nikt na siłę nie każe brać wiemy co podpisujemy jak komornik na konto siada to normalne w przypadku zaległości i nie wierzę ,że bank przed komornikiem nie chciał ugody ja też miałam problemy i szli mi "na rękę '' ale oczywiście nie unikałam rozmów tylko sama wystąpiłam z prośbą o pomoc jedyne zastrzeażenie to brak wpłatomatów w placówkach musiałam się nastać aby wpłacić kasę a czas to pieniądz przecież BYTOM czeka na WPŁATOMAT pozdrawiam roszczeniowców”). W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że eurobank jako jedyny odpowiadał na problemy osób na forum i udzielał porad do kogo się bezpośrednio zwrócić w danej spawie – inicjatywa godna pochwały.

 

seba

 

Listę trzech banków z największą ilością pozytywnych ocen (w liczbie 3) zamyka BZ WBK, czyli niesławny lider majowego rankingu „negatywów”.

 

 

Na koniec jeszcze krótkie podsumowanie ocen neutralnych. Najwięcej padło ich po adresem euro banku (6) oraz Credit Agricole i Getin Bank (po 5).

 

Neutralne - V 2015

 

 

Zachowano oryginalną pisownie komentarzy i nicków.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Fundusze inwestycyjne w maju
Zobacz następny artykuł:
Fundusze inwestycyjne w maju
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.