Logowanie Rejestracja
Ograniczenia przy zaciąganiu kredytu hipotecznego

Strona główna Wiadomości Ograniczenia przy zaciąganiu kredytu hipotecznego Ograniczenia przy zaciąganiu kredytu hipotecznego

Ograniczenia przy zaciąganiu kredytu hipotecznego

W 2012 roku trudniej było dostać kredyt hipoteczny. Z początkiem roku weszły w życie nowe przepisy, które zobowiązały banki do stosowania bardziej rygorystycznych kryteriów przyznawania kredytów.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 14 grudnia 2012
Zobacz więcej:

Źródłem zmian była nowa Rekomendacja S, jedna z kilku rekomendacji wydawanych przez Komisję Nadzoru Finansowego, przez które ustalane są warunki udzielania kredytów przez banki. Od początku roku zaczęła obowiązywać najnowsza nowelizacja Rekomendacji S, która wprowadziła nowe zasady obliczania zdolności kredytowej potencjalnych kredytobiorców.Jedną ze zmian był nałożony na banki obowiązek rozpatrywania każdego wniosku kredytowego tak, jakby klient starał się uzyskać kredyt na maksymalnie 25 lat. Nawet, jeśli okres kredytowania miałby wynosić 50 lat, bank liczy zdolność kredytową tak, jakby ten okres miał wynosić 25 lat. W wyniku tego przepisu spadła dostępna kwota kredytu. Dotychczas metodą na podniesienie zdolności kredytowej było maksymalne wydłużenie okresu kredytowania, jednak zgodnie z nowelizacją Rekomendacji S taka praktyka już nic nie dała.Kolejną zmianą wprowadzoną przez KNF było ograniczenie możliwości udzielania przez banki kredytów walutowych. Za sprawą nowych przepisów kredyty w obcych walutach zniknęły z ofert większości banków. Warunki dla osób, które mimo wszystko chciały zaciągnąć kredyt walutowy są bardzo rygorystyczne - jednomiesięczna rata kredytu nie może przekraczać 42% dochodów netto kredytobiorcy. Za sprawą tych przepisów na takie rozwiązanie mogą pozwolić sobie tylko najzamożniejsi.Rekomendacja S jest dużą przeszkodą w zaciągnięciu kredytu dla młodych osób. Dla seniorów zdecydowanie większym ograniczeniem było uwzględnienie przez bank obniżonego dochodu w momencie przejścia kredytobiorcy na emeryturę. Kolejną przeszkodą jest maksymalny wiek klienta w momencie spłaty całości zadłużenia: od 65 do 80 lat w zależności od banku. Te warunki okazały się dla seniorów o wiele bardziej problematyczne niż ograniczenia wynikające z zaleceń KNF.


   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: iwchiebroker Dodano: 10 czerwca 2013

Redukcja długów, czyszczenie BIK Chcesz: podnieść swoją zdolność kredytową zmniejszyć raty kredytów zawiesić spłatę rat umorzyć odsetki karne ...a także chcesz pozbyć się komornika chcesz wyczyścić rejestry BIK, BR masz problem z długami wpadłeś w pętlę kredytową nie radzisz sobie z kredytami nie wiesz jak sobie pomóc WIĘCEJ INFORMACJI : http://iwchi.ebrokerpartner.pl/kredyty,cod

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Ograniczenia przy zaciąganiu kredytu hipotecznego

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.