Logowanie Rejestracja
Odsetki, prowizja i koszty pożyczki równe 0 zł. Gdzie? W ING

Strona główna Wiadomości Odsetki, prowizja i koszty pożyczki równe 0 zł. Gdzie? W ING Odsetki, prowizja i koszty pożyczki równe 0 zł. Gdzie? W ING

Odsetki, prowizja i koszty pożyczki równe 0 zł. Gdzie? W ING

„Dziewięć setek bez odsetek” – na pierwszy rzut oka brzmi jak kolejna reklama pożyczki w firmie z sektora pozabankowego. Okazuje się, że zobowiązanie bez dodatkowych kosztów to najnowsza propozycja ING Banku Śląskiego. Czy należy szukać haczyków w ofercie banku, który daje możliwość szybkiego podreperowania domowego budżetu i nic na takiej operacji nie zarobi?

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 20 września 2013
Zobacz więcej:

Wobec dość rygorystycznego podejścia banków do potencjalnych klientów ubiegających się o kredyt czy pożyczkę, które nie tylko dokładnie prześwietlą zdolność kredytową, będą dociekać, na co konkretnie potrzebujesz pieniądze i przy okazji spróbują podnieść koszty zobowiązania poprzez dodanie do niego, np. ubezpieczenia, sektor prywatnych firm pożyczkowych staje się coraz poważniejszą konkurencją. Jak szacuje Biuro Informacji Kredytowej branża pozabankowa obejmuje 1/10 rynku bankowego, a z jej usług korzysta prawie 1,5 mln osób. Natomiast dane Głównego Urzędu Statystycznego wskazują na to, że wartość firm pożyczkowych kształtuje się na poziomie 2,3-2,5 mld zł. Nic więc dziwnego, że tradycyjne instytucje finansowe głowią się nad tym, jak sprawić, by klient stojący przed wyborem skorzystania z szybkiej opcji pozyskania gotówki przy minimalnej ilości formalności, a propozycją obarczoną żmudnymi procedurami, jednak zwrócił się w tą drugą stronę, czyli wybrał bank.


Śmiałą i zaskakującą propozycją jest Pożyczka Bezodsetkowa, która pojawiła się w ofercie ING Banku Śląskiego. Produkt skierowany jest do klientów instytucji z lwem, jednak ten warunek łatwo jest spełnić. Bank nie określa, ile trzeba posiadać status stałego klienta, więc wystarczy założyć w nim konto. Można to zrobić odwiedzając placówkę ING lub drogą internetową. Potem można już sięgnąć po pożyczkę w wysokości 900 zł. Taką samą kwotę przyjdzie nam oddać, bo bank nie doliczy do zobowiązania ani grosza z tytułu odsetek i prowizji. Jednak wiąże się to z koniecznością zaakceptowania podstawowego warunku – pożyczasz nie mniej ani więcej tylko dokładnie 900 zł, które spłacasz w 6 ratach po 150 zł. Innej opcji nie ma.


Jak wygląda procedura ubiegania się o darmową pożyczkę? Należy zalogować się do ING BankOnLine, wybrać opcję „Oferta na klik”, potem „Potrzebuję pieniędzy”, a następnie w formularzu podać kwotę 900 zł i liczbę rat 6, wpisując je w odpowiednie pola na części „Podstawowe dane pożyczki”.


Jedyne koszty, jakie przyjdzie Ci ponieść z tytułu pożyczania w ING mogą wynikać z wybrania opcji z ubezpieczeniem, które wynosi 0,0027 proc. kwoty pożyczki (2,43 zł miesięcznie, czyli 14,58 zł za 6 miesięcy). Regulamin oferty jest identyczny jak w przypadku pożyczki standardowej, co oznacza, że bank przeprowadza normalny scoring. Podpisanie umowy następuje w oddziale banku.

 

Sylwia Stwora

Artivia.pl

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Odsetki, prowizja i koszty pożyczki równe 0 zł. Gdzie? W ING

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.