Logowanie Rejestracja
Ochroniarz kontra monitoring

Strona główna Wiadomości Ochroniarz kontra monitoring Ochroniarz kontra monitoring

Ochroniarz kontra monitoring

Zapewnienie bezpieczeństwa jest niezwykle istotne dla zachowania zarówno fizycznego zdrowia, jak i psychicznej równowagi. Tym bardziej, że we współczesnym świecie czyhają na nas różnego rodzaju zagrożenia. Dlatego też wybór formy ochrony jest szczególnie istotny. Natomiast podstawową kwestią w tym względzie jest rozstrzygnięcie, czy osobisty bodyguard jest lepszy niż monitoring? A może jest zupełnie na odwrót?

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 14 listopada 2013
Zobacz więcej:

Nieomylna ochrona przez całą dobę

 

Zacznijmy od niezaprzeczalnych atutów, gwarantowanych wyłącznie przez monitoring, a których na próżno można szukać u zwyczajnego pracownika firmy ochroniarskiej. Instalowanie kamer w domach prywatnych i miejscach publicznego użytku jest świetnym rozwiązaniem, które zapewnia całodobową ochronę przez siedem dni w tygodniu. Co więcej, obserwowanie danego obszaru odbywa się na bieżąco i jest rejestrowane na taśmach, które można później przechowywać i odtwarzać. Dlatego w przypadku zajścia niespodziewanego zdarzenia jak np. kradzieży czy pobicia, to nawet winowajca nie musi zostać złapany na gorącym uczynku, aby odpowiadać za swój karygodny czyn. Wszystko zostaje wtedy przez monitoring nagrane i nie tylko jest pomocne w późniejszym ujęciu sprawcy, ale przede wszystkim świadczy jako niezbity dowód popełnienia przez niego przestępstwa. Natomiast ochroniarz jest tylko człowiekiem, który nie jest w stanie być w kilku miejscach jednocześnie i uchronić inne osoby przed wszystkimi autentycznymi zagrożeniami.

 

Brak idealnej formy ochrony?

 

Chociaż monitoring posiada zdecydowanie dużo zalet w porównaniu do wynajęcia nawet najlepszego pracownika ochrony, to jednak można doszukać się w nim jednej wady. Mianowicie, chodzi o to, iż kamery okazują się mało przydatne, gdy obserwowany obiekt zostanie nagle odcięty od prądu na długie godziny. Niemniej jednak zdarza się to niesłychanie rzadko. Skutkiem tego może warto pomyśleć o połączeniu obu form ochrony w postaci profesjonalnego ochroniarza oraz monitoringu? I to niezależnie od miejsca, które planujemy zabezpieczyć przed włamaniami i wszystkimi innymi możliwymi niebezpieczeństwami? W końcu troska o zdrowie i bezpieczeństwa powinna być priorytetem, w który warto zainwestować.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: nik Dodano: 18 stycznia 2014

Chrońmy się od ochroniarzy bo większość to bandziory i chrońmy się przed wielkim Bratem. Ochronę powinna dawać uczciwa policja państwowa i na nią potrzebne są pieniądze a nie na tych naciągaczy i zbójów
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.