Logowanie Rejestracja
O czym marzą Polacy? Wyniki badania Wonga.com

Strona główna Wiadomości O czym marzą Polacy? Wyniki badania Wonga.com O czym marzą Polacy? Wyniki badania Wonga.com

O czym marzą Polacy? Wyniki badania Wonga.com

Każdy z nas robił choć raz w życiu spis życzeń. Te dziecinne w formie listów do Świętego Mikołaja wielu do dziś przechowuje na pamiątkę. Te robione w wieku bardziej dojrzałym przechowujemy zazwyczaj gdzieś z tyłu głowy, rzadko pozwalając sobie na myśli typu: „Co by było, gdyby...”.  A jeśli realizacja punktów z listy życzeń jest możliwa? O czym marzą Polacy?

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 3 września 2015
Zobacz więcej:

 

Wonga.com ujawniła niedawno wyniki najnowszego badania dotyczącego najgłębszych pragnień Polaków. Ta remonowana firma specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek. Z jej usług skorzystało już wielu zadowolonych klientów, których spostrzeżenia można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę frazę Wonga opinie.


 

Badanie zostało ono przeprowadzone w lipcu 2015 r. jako pierwszy element kampanii „Ważne momenty w życiu”. Wonga.com za jej pomocą sprawdza co dla Polaków jest najważniejsze, jakie chwile uważają za najcenniejsze w swoim życiu i czy posiadają wystarczającą ilość pieniędzy na realizację swoich marzeń. Badanie polegało na określeniu na jaki cel ankietowany wydałby pieniądze w kwocie 750, 2500 i 5000 zł, dzięki czemu wyraźnie ukazało w jaki sposób kształtują się potrzeby konsumenckie Polaków.

 

Domowe wydatki

 

Niestety wciąż wielu Polaków przed wypłatą musi ratować domowy budżet z pomocą pożyczki. Na co jednak wydaliby pieniądze, gdyby mieli wolne środki finansowe w wysokości 750 zł? Aż 32% Polaków zainwestowałoby tę kwotę w zmianę garderoby, a 27% w naprawę mieszkania poprzez zlecenie specjalistom drobnych prac. Jedna czwarta ankietowanych badania Wonga.com zamierzała przeznaczyć 750 zł na uregulowanie rachunków, a 17% na zakup sprzętu elektronicznego. Pierwsze miejsce wśród polskich wydatków zajmuje jednak niepodzielnie remont. Pieniądze na tel cel wydałoby aż 37% osób dysponujących kwotą 2500 zł oraz 39% posiadających kwotę 5000 zł.

 

Wydatki na rozwój

 

Rozwój indywidualny to jeden z ważniejszych aspektów naszego życia, co znajduje swoje odzwierciedlenie także w badaniu Wonga.com. Trend ten widać zwłaszcza wśród 15% ankietowanych, którzy deklarują wydanie kwoty 5000 zł na kurs podnoszący umiejętności, a także wśród 16% zainteresowanych kursem języka obcego.


Samorozwój jednakże dotyczy bardzo różnych obszarów naszego funkcjonowania, dlatego dużą popularnością w badaniu Wonga.com cieszy się także zakup wycieczki. Zdecydowałoby się na to aż 34% respondentów w przypadku kwoty 750 zł oraz największa liczba osób mających do dyspozycji 2500 zł.


Przy posiadaniu wolnej gotówki rzędu 750 zł jako drugi najczęściej wybierany wydatek uplasowały się bilety na koncerty ulubionych zespołów – aż 18% ankietowanych chciałoby wydać pieniądze na tel cel. Wbrew stereotypom również czytanie książek cieszy się sporym powodzeniem – zakup literatury deklaruje aż 17% ankietowanych. Wysoko uplasowało się również wyjście do restauracji – głosowało na nie 16%. Jeśli ankietowani mieliby do dyspozycji 2500 zł to wydaliby je przede wszystkim na tablet, laptop bądź komputer. Dopiero na trzecim miejscu uplasowała się nauka języka obcego (17%).

 

Prezenty dla bliskich

 

Kto nie lubi robić niespodzianek najbliższym? Prezenty okolicznościowe bądź te dawane bez okazji zawsze wywołują morze radości i entuzjazmu. Jednak niektóre z nich sporo kosztują... Niezależnie od przedziału kwotowego najwięcej ankietowanych badania Wonga.com chciałoby przeznaczyć wolne środki na zakup wycieczki dla rodziny i przyjaciół. Spora część Polaków mając do dyspozycji większe środki chciałaby kupić swoim bliskim sprzęt elektroniczny. Natomiast w przypadku najniższej kwoty (750 zł) aż 1/5 badanych wydałoby ją na zakup biletów i wspólne wyjście ze znajomymi bądź rodziną.

 

Wydatki na przyjęcia okolicznościowe

 

Wbrew stereotypom najmniejszym zainteresowaniem Polaków cieszą się wydatki na pokrycie kosztów związanych z przyjęciami okolicznościowymi, np. organizacją Pierwszej Komunii, chrzcin czy organizację ślubu. We wszystkich trzech przedziałach kwotowych wydać pieniądze na ten cel zdecydowała się najmniejsza liczba ankietowanych.


 


 

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 2)

Autor: oewonga Dodano: 26 września 2015

Witam! Warto skorzystać z pożyczki w wonga.com i zrealizować marzenia. Pierwsza pożyczka w wonga.com to koszt jedynie 10zł. Pożyczając np.: 600zł do spłaty będzie 610zł. Maksymalna kwota pierwszej pożyczki to 750zł, a udzielana jest ona na okres aż do 60 dni. Zapraszam na naszą stronę internetową w celu złożenia wniosku. W razie pojawienia się dodatkowych pytań jestem do dyspozycji. Zapraszam również do bezpośredniego kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 30 70 599 lub skorzystania z chata na naszej stronie https://www.wonga.pl/live_chat Pozdrawiam Tomasz | Ekspert wonga.com

Autor: ola Dodano: 5 września 2015

Ja o zdecydowanie większych oszczędnościach dlatego na poważnie wzięłam się za temat. Otworzyłam konto getin up i mam zamiar korzystać ze wszystkich możliwych pakietów korzyści kóre proponują.
Dziecko z kartą przedpłaconą
Zobacz następny artykuł:
Dziecko z kartą przedpłaconą
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.