Logowanie Rejestracja
Nowe mieszkania wciąż tanieją

Strona główna Wiadomości Nowe mieszkania wciąż tanieją Nowe mieszkania wciąż tanieją

Nowe mieszkania wciąż tanieją

Od początku roku nieznacznie spadły ceny mieszkań z rynku pierwotnego w dużych miastach Polski. Największe obniżki zaobserwowano w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 23 listopada 2012
Zobacz więcej:

Specjaliści z działu badań i analiz firmy Emmerson opracowali raport dotyczący sytuacji na pierwotnym rynku mieszkaniowym w Polsce. Wynika z niego, że od początku 2012 roku średnie ceny mieszkań z pierwszej ręki obniżyły się, jednak nie były to znaczne obniżki. Jest to kontynuacja trendu spadkowego, który trwa od 2008 roku.Największą obniżkę zanotowano w Warszawie, gdzie za metr kwadratowy zapłacimy ponad 100 złotych mniej niż jeszcze w zeszłym roku. W Łodzi obniżka sięgnęła niecałych 100 złotych za metr mieszkania, natomiast we Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach przecena wyniosła 70 złotych. Odwrotna sytuacja miała miejsce w Krakowie i Poznaniu, gdzie mieszkania podrożały o mniej niż 50 złotych. Zaprezentowano także kwartalne zmiany, jakie nastąpiły w średnich cenach lokali z rynku pierwotnego od początku 2012 roku. Wynika z nich, że w tym okresie najbardziej obniżyły się stawki we Wrocławiu oraz Krakowie.Specjaliści z Emmerson prognozują, że w najbliższym czasie będziemy obserwować kolejne obniżki cen mieszkań. Jest to związane z wchodzeniem na rynek tanich projektów, oferujących małe, dwupokojowe lokale, które cieszą się największą popularnością wśród kupujących.

 

 

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.