Logowanie Rejestracja
NetCredit zdobył już milion klientów w Polsce

Strona główna Wiadomości NetCredit zdobył już milion klientów w Polsce NetCredit zdobył już milion klientów w Polsce

NetCredit zdobył już milion klientów w Polsce

Ponad milion złożonych wniosków o pożyczkę to wynik, którym poszczycić może się NetCredit po trzech latach działania na polskim rynku. Klienci doceniają firmę głównie ze względu na wysoką jakość usług oraz działanie zgodnie z kodeksem dobrych praktyk.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 1 września 2015
Zobacz więcej:

 

W Polsce w ramach FinaBay działają dwie marki: NetCredit, która oferuje krótkoterminowe pożyczki oraz InCredit, która oferuje pożyczki ratalne.  Obie marki notują systematyczny wzrost wobec danych z ubiegłego roku - liczba wniosków o pożyczkę w NetCredit i InCredit w Polsce wzrosła aż o 41% w sierpniu 2015 roku.

 

Sektor firm pożyczkowych w Polsce

 

Ta dobra passa jedynie potwierdza ogólną tendencję wzrostu sektora pożyczkowego – analitycy są zdania, że do końca 2015 roku jego wartość może wynieść nawet od 4,5 mld do 5 mld złotych. W  następnych latach tempo wzrostu wartości rynku pożyczkowego może nieco zwolnić, jednak przewidywana jest równie dobra koniunktura.


Wraz z rozwojem sektora pożyczkowego, wzrasta także wiedza Polaków na jego temat. Korzystamy z pożyczek pozabankowych w sposób coraz bardziej świadomy, wybierając sprawdzone firmy, które działają uczciwie i rzetelnie. Nabieramy też większej wprawy w  analizowaniu swojej sytuacji finansowej – według danych NetCredit z 2015 roku średni czas spłaty pożyczki skrócił się o połowę w porównaniu z rokiem ubiegłym, a aż 83% klientów reguluje zadłużenie w terminie.

 

Kto zaciąga pożyczkę?

 

Jak pokazują dane NetCredit i InCredit, wśród osób posiłkujących się pożyczką 54 proc. to mężczyźni, zaś 46 proc. stanowią kobiety. Najwięcej osób ubiega się o pożyczkę przed 30 rokiem życia – to aż 48 proc. wszystkich pożyczkobiorców.  25 proc. konsumentów to osoby w wieku 31-40 lat, 14 proc. jest w wieku 41-50, a 10 proc. w wieku 51-60 lat. Osoby starsze niż 60 lat stanowią jedynie 3% wszystkich pożyczkobiorców. Średnia kwota zaciągniętej pożyczki wynosi 980 zł, a jej uregulowanie następuje w ciągu 28 dni.

 

Na co pożyczają Polacy?

 


Polacy przestają odkładać marzenia na później i coraz częściej zaciągają pożyczki na rozrywkę. Finansowanie przyjemności za pieniądze z pożyczki deklaruje aż aż 46 proc. konsumentów, natomiast 34 proc. dodatkową gotówkę przeznacza na wydatki okolicznościowe, np. zakup prezentu. Najmniejszą popularnością cieszy się pokrywanie pożyczką kosztów wydatków domowych – deklaruje je jedynie 20 proc.   pożyczkobiorców.

   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.