Logowanie Rejestracja
Najniższe w historii oprocentowanie kredytów samochodowych

Strona główna Wiadomości Najniższe w historii oprocentowanie kredytów samochodowych Najniższe w historii oprocentowanie kredytów samochodowych

Najniższe w historii oprocentowanie kredytów samochodowych

Oprocentowanie kredytów samochodowych spada i obecnie jest najniższe w historii. Wpływ na to mają przede wszystkim ustalenia Prady Polityki pieniężnej, która decyduje o poziomie stóp procentowych oraz wysokości stawki WIBOR, która jest odzwierciedleniem oprocentowania pożyczek na rynku międzybankowym.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 21 stycznia 2013
Zobacz więcej:

Obecnie te stawki utrzymują się na poziomie ok. 4%, podczas gdy jeszcze 2 lata temu wynosiły 7%. Najlepszym wskaźnikiem, który obrazuje koszt zaciągnięcia kredytu i uwzględnia oprocentowanie nominalne, ubezpieczenia, prowizje i dodatkowe opłaty jest RRSO, czyli roczna rzeczywista stopa oprocentowania. Zgodnie z ustawą banki są zobowiązane do podawanie tego wskaźnika we wszystkich ofertach, broszurach i reklamach.

Na obniżenie oprocentowanie kredytów samochodowych mają także wpływ rywalizacja banków oraz sytuacja na rynku motoryzacyjnym. Znaczne osłabienie koniunktury spowodowane krachem gospodarczym spowodowało, że banki zaczęły ostrzej walczyć o klienta. W związku z tym zaczęły obniżać swoje marże oraz łagodzić wymagania stawiane przed potencjalnymi kredytobiorcami, w tym obniżać wysokość wkładu własnego lub wydłużać okres kredytowania. Coraz częściej też organizują różnego typu promocje, które pozwalają jeszcze bardziej obniżyć oprocentowanie kredytu.

Niskie oprocentowanie kredytów samochodowych jest trendem obserwowanym także w innych krajach Europejskich oraz za Oceanem. Polska gospodarka jest stabilna i nie ma potrzeby ustalenia wyższych stóp procentowych przez RPP. Wszystko wskazuje na to, że oprocentowanie kredytów samochodowych nie obniży się jeszcze bardziej i w najbliższej przyszłości będzie utrzymywać się na obecnym poziomie


   
Finser

FinserDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 2)

Autor: Marian Dodano: 12 luty 2013

Myślę, że osoby zdecydowane na wzięcie kredytu samochodowego powinny wykorzystać tak dobry moment - http://www.kredyt-samochodowy.org.pl/index.php?option=com_comperia&Itemid=158&task=kredyty_samochodowe-2-1-2013-50000-50000-1-2-60-0---0-0-0-0-0-0-0.html - ofert jest cała masa.

Autor: tomek Dodano: 10 luty 2013

no nieźle! ale i tak z tego co się orientuję najlepsze kredyty gotówkowe ma obecnie getin. nawet do 700 zł mniej wychodzi całość niż w innych bankach. a niedługo będę brał więc jestem na bieżąco.

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Najniższe w historii oprocentowanie kredytów samochodowych

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.