Logowanie Rejestracja
Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne?

Strona główna Wiadomości Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne? Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne?

Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne?

Z każdym rokiem coraz większa liczba Polaków decyduje się na wyjazdy zagraniczne. Choć ubezpieczenie turystyczne jest już niemal standardem, to jednak w dalszym ciągu często nie wiemy czym kierować się podczas wyboru właściwego ubezpieczenia. Musimy jednak pamiętać, że ubezpieczenie turystyczne to nie wszystko – zawsze powinniśmy posiadać , które chroni nas i naszych najbliższych nie tylko podczas podróży, ale również i na terytorium naszego kraju. Poniżej przygotowaliśmy krótkie zestawienie najważniejszych elementów ubezpieczeń turystycznych.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 3 października 2013
Zobacz więcej:

Kwota ubezpieczenia

 

Decydując się na ubezpieczenie turystyczne musimy się zdecydować przede wszystkim na wysokość kwoty ubezpieczenia. W przypadku niektórych państw koszty usług szpitalnych czy na przykład ratownictwa górskiego mogą być niesamowicie wysokie i w takich wypadkach warto skorzystać z wyższych kwot ubezpieczenia. Jeśli jednak nasza podróż jest krótka i nie będziemy narażać się na zwiększone ryzyko (jak na przykład sporty ekstremalne) to w wielu przypadkach wystarczające jest ubezpieczenie w wariancie podstawowym.


Wysokość składki


Podstawowym wyznacznikiem składki jest oczywiście kwota ubezpieczenia. Ją możemy wybierać albo dość swobodnie (w niektórych towarzystwach) albo wybrać jeden z kilku dostępnych wariantów. Zazwyczaj im wyższa kwota ubezpieczenia tym przyrost składki jest niższy, co jest ekonomicznie uzasadnione: taka sama ilość pracy agenta ubezpieczeniowego generuje większy przychód. Nie możemy jednak zapominać o produktach dodatkowych, które czasem oferowane są poza pakietem podstawowym, a wykupić możemy je osobno. Tu wymienić można ubezpieczenie bagażu czy też ubezpieczenie sprzętu sportowego.


Zakres terytorialny ubezpieczenia


Warto też zwrócić uwagę na zakres terytorialny wykupywanego przez nas ubezpieczenia. Standardem jest to obejmujące Europę i państwa Basenu Morza Śródziemnego i większość towarzystw oferuje ujednolicone składki dla tego terytorium. Jednak jeśli decydujemy się na przykład na wyjazd do USA czy Azji, koszty ubezpieczenia mogą być zdecydowanie wyższe, a oferta składki może być przygotowywana nieco dłużej.


Dodatkowe usługi


Poza standardowym ubezpieczeniem kosztów leczenia czy następstw nieszczęśliwych wypadków cześć polis w wariantach rozszerzonych lub w wariantach podstawowych za dodatkową opłatą gwarantuje możliwość dodatkowego ubezpieczenia bagażu czy też sprzętu narciarskiego. Czasem ubezpieczenie to obejmuje nawet możliwość zorganizowania noclegów w sytuacji wypadku – tu warto indywidualnie dowiadywać się, co gwarantują nam ogólne warunki ubezpieczenia.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne?

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.