Logowanie Rejestracja
Mikroprzedsiębiorstwa chętnie zadłużają się w Providencie

Strona główna Wiadomości Mikroprzedsiębiorstwa chętnie zadłużają się w Providencie Mikroprzedsiębiorstwa chętnie zadłużają się w Providencie

Mikroprzedsiębiorstwa chętnie zadłużają się w Providencie

 

<p style="text-align: justify;" justify;\\"=""> Ponad 1400 przedsiębiorców skorzystało już z pożyczki dla samozatrudnionych, która z końcem lutego tego roku pojawiła się w ofercie Providenta. Mikroprzedsiębiorcy, choć muszą oddać nawet o połowę więcej, tego co pożyczyli i tak chętnie sięgają po możliwość szybkiego podreperowania budżetu firmy. Głównie dlatego, że zobowiązanie od najstarszej na polskim rynku firmy pożyczkowej nie wiąże się z dużą ilością formalności oraz koniecznością spełniania wielu rygorystycznych wymagań, które stawiają przed nimi banki.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 4 września 2013
Zobacz więcej:

Poszerzenie oferty produktowej o pożyczkę dla samozatrudnionych okazało się dla Providenta przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Małe firmy, zwłaszcza jednoosobowe czy rozpoczynające dopiero działalność w danej branży, spotykają się z dużymi utrudnieniami w momencie, gdy potrzebują dodatkowych pieniędzy na prowadzenie biznesu. Banki uznają je za klientów z grupy o podwyższonym ryzyku. Wynika to m.in. z obaw, że startujące przedsięwzięcie może nie wypalić, a tym samym instytucja może mieć problemy z odzyskaniem zadłużenia. Inną przeszkodą jest limit stażu działania firmy, szereg formalności związanych z dostarczeniem wielu dokumentów, w tym wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego czy ewidencji działalności gospodarczej, zaświadczeń z Urzędu Skarbowego oraz ZUS-u, bilansów, itp. Ponadto, ubiegając się o kredyt czy pożyczkę w banku, trzeba liczyć się z długim czasem oczekiwania na wydanie decyzji.


Pożyczka dla firm w Providencie została ograniczona do minimalnej ilości formalności. Pożyczkodawca bada wiarygodność potencjalnego klienta na podstawie własnych systemów scoringowych, a w przypadku osób, które już korzystały z jego usług, analizuje dane z przeszłości. Przedsiębiorca musi przedstawić jedynie wydruk wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) i przeznaczyć zobowiązanie wyłącznie na cel związany z prowadzonym biznesem – rozwój firmy, okazyjny zakup czy uregulowanie innych należności. Przy pierwszej pożyczce można ubiegać się o kwotę do 5 tys. zł, a przy każdej kolejnej – 7 tys. zł. Gotówka jest dostępna w ciągu 48 godzin od złożenia wniosku, a na jej uregulowanie można wybrać okres 30, 45 , 60 lub nawet 90 tygodni.


Od końca lutego do ostatniego dnia lipca z oferty Providenta skorzystało już ponad 1400 firm, które łącznie pożyczyły 4,5 mln zł. Wynika z tego, że przeciętne zobowiązanie wynosi ponad 3200 zł. Koszty związane z takim zadłużeniem są jednak słone. Przy opcji spłaty w ciągu 45 tygodni, trzeba zwrócić 4301,56 zł, decydując się na wersję 60-tygodniową – 4447, 74 zł, a przy 90 tygodniach na uregulowanie należności firma będzie musiała zwrócić już 4838,75 zł. Koszty mogą się nawet podwoić, jeśli wybierzemy opcję z obsługą domową (odbieranie raty w siedzibie firmy). Dla minimalnego okresu spłaty będzie to blisko 6030 zł, a maksymalnego – ponad 6870 zł. Jednak można obniżyć koszty zobowiązania, dzięki opcji odliczenia go od podstawy opodatkowania. Pożyczka udostępniana jest w pakiecie z ubezpieczeniem, które wliczone jest w cenę świadczenia.

 

Sylwia Stwora

\"\"


   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Mikroprzedsiębiorstwa chętnie zadłużają się w Providencie

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.