Logowanie Rejestracja
Mieszkanie dla studenta najtańsze w PKO BP

Strona główna Wiadomości Mieszkanie dla studenta najtańsze w PKO BP Mieszkanie dla studenta najtańsze w PKO BP

Mieszkanie dla studenta najtańsze w PKO BP

Bank PKO BP ma najkorzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego dla rodziców, którzy chcieliby kupić mieszkanie studiującemu dziecku. Wyceny dokonano na przykładzie dwupokojowego mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych, zlokalizowanego w 600-tysięcznym mieście akademickim.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 25 września 2012
Zobacz więcej:

Raport dotyczący kredytów hipotecznych sporządził portal Bankier.pl. Na potrzeby badania przyjęto, że o kredyt starają się wspólnie 44-letnia żona i 46-letni mąż, o łącznych, miesięcznych dochodach wynoszących 6000 złotych netto. Oboje są zatrudnieni na umowy o pracę na czas nieokreślony, mają tylko jedno dziecko i nie są obciążeni dodatkowymi zobowiązaniami finansowymi.

 


Porównanie kredytów hipotecznych

 


Poszukiwane mieszkanie powinno pochodzić z rynku wtórnego, mieć 50 metrów kwadratowych powierzchni i dwa pokoje w układzie rozkładowym, ponieważ jeden z nich ma być przeznaczony na wynajem. Nieruchomość powinna być zlokalizowana w niewielkiej odległości od uczelni oraz centrum miasta.

 


Na podstawie powyższych kryteriów Bankier.pl oszacował wartość mieszkania na 280 000 złotych. Zakup może zostać sfinansowany w całości z kredytu, lub z 20% wkładem własnym przy założeniu, że będzie spłacany przez 20 lat.

 


W przypadku kredytów bez wkładu własnego najkorzystniejszą ofertę przedstawił PKO Bank Polski. W tym wypadku miesięczna rata wyniesie ok 2033 złote, oprocentowanie 6,15%, a łączny koszt kredytu  to w sumie 216 151 złotych. Nieco droższy byłby kredyt w Deutsche Banku z ratą w wysokości 2 075 zł i oprocentowaniem 6,4%. Koszt tego kredytu to 225 968 złotych. Trzecia najlepsza oferta na rynku pochodzi od BOŚ Banku, który wyliczył ratę na 2 098 złotych miesięcznie, oprocentowanie na 6,46%, a całkowity koszt kredytu na 233 996 złotych.  W tej kategorii swoje oferty przedstawiło w sumie 14 z 24 banków, biorących udział w badaniu. Pozostałe instytucje albo nie udzielają kredytów hipotecznych bez wkładu własnego, albo nie przyznały klientom zdolności kredytowej.

 


W przypadku kredytów z wkładem własnym klienci wnioskowali o 224 000 złotych. Propozycje przesłały wszystkie banki, przy czym trzy pierwsze zaoferowały bardzo podobne warunki. Citi Handlowy oferuje ratę w wysokości 1 646 zł , przy oprocentowaniu 6,16 % i łącznych kosztach kredytu w wysokości 167 260 złotych. W Banku BGŻ miesięcznie zapłacimy 1627 złotych oprocentowanie wyniesie 6,16 %, a całkowity koszt zobowiązania 170 305 złotych. Z kolei w banku PKO BP wysokość miesięcznej raty to również 1627 złotych, przy oprocentowaniu na poziomie 6,15% i łącznych kosztach kredytu w wysokości 171 441 złotych.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Hakerzy zaatakowali mBank
Zobacz następny artykuł:
Hakerzy zaatakowali mBank
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.