Logowanie Rejestracja
MasterCard przeniesie zablokowane karty do rosyjskiego systemu

Strona główna Wiadomości MasterCard przeniesie zablokowane karty do rosyjskiego systemu MasterCard przeniesie zablokowane karty do rosyjskiego systemu

MasterCard przeniesie zablokowane karty do rosyjskiego systemu

Centralny Bank Rosji poinformował, że MasterCard przystał na przeniesienie danych z zablokowanych kart do nowego systemu, który przygotowują rosyjskie władze.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 13 stycznia 2015
Zobacz więcej:

 

Rosyjski system kart płatnicznych ma być sposobem na uzależnienie się Federacji Rosyjskiej od międzynarodowych operatorów Visa i MasterCard.

 

Po nałożeniu na Rosję sankcji przez Stany Zjednoczone firmy te zablokowały karty do płatności międzynarodowych dla klientów zamieszkałych w tym kraju. Blokada nałożona na przez  Visę i MasterCarda nie dotyczyła wszystkich Rosjan, ale klientów tych banków, które znalazły się na amerykańskiej czarnej liście po tym, gdy Rosja zaanektowała w ubiegłym roku Krym i włączyła się w eskalację konfliktu na wschodniej Ukrainie po stronie tzw. separatystów.

 

Porozumienie zawarte między Bankiem Centralnym Rosji a MasterCard oznacza, że dane posiadaczy zablokowanych kart będą mogły zostać przeniesione do rosyjskiego systemu bez żadnych konsekwencji (operacja jest zgodna z lokalnym prawem). Zainteresowani na podjęcie decyzji o prześciu do nowego systemu lub pozostaniu przy MasterCard mają czas do końca marca br.

 

 

   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

MasterCard przeniesie zablokowane karty do rosyjskiego systemu

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.