Logowanie Rejestracja
Mamy niskie stopy, ale o kredyt będzie trudniej

Strona główna Wiadomości Mamy niskie stopy, ale o kredyt będzie trudniej Mamy niskie stopy, ale o kredyt będzie trudniej

Mamy niskie stopy, ale o kredyt będzie trudniej

Komisja Nadzoru Finansowego uczula banki w sprawie udzielania kredytów hipotecznych. Dzięki rekordowo niskim stopom procentowych są one obecnie bardzo tanie, ale rekomendacje KNF mogą nieco utrudnić pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 17 marca 2015
Zobacz więcej:

 

Nadzór finansowy podkreśla, że osoby obecnie decydujące się na zaciągnięcie zobowiązania kredytowego muszą mieć świadomość, iż raty - dziś niższe z uwagi na stopy procentowe na poziomie 1,5 proc. - w przyszłości wzrosną, toteż zadłużając się należy mieć to w pełni na uwadze.

 

KNF rekomenduje bankom, aby zwracały uwagę na ryzyko, jeżeli stałe wydatki i przewidywana rata kredytu pochłaniać będą 40 proc. dochodów osób zarabiających do średniej krajowej i połowę dochodów tych z kredytobiorców, którzy zarabiają powyżej średniej.

 

Jednocześnie kredytobiorcom przypomniano o wymogu posiadania 10 proc. wkładu własnego niezbędnego do uzyskania kredytu. W ciągu dwóch lat zostanie on podniesiony do 20 proc., ale dodatkowe zabezpieczenie pozwoli zachować niższą wartość wkładu. 

 

Aktualne dane mówią o blisko 2 mln zaciągniętych przez Polaków kredytów mieszkaniowych.

 

 

   

Dodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.