Logowanie Rejestracja
Lokata mobilna pozwoli zarobić więcej

Strona główna Wiadomości Lokata mobilna pozwoli zarobić więcej Lokata mobilna pozwoli zarobić więcej

Lokata mobilna pozwoli zarobić więcej

Niezmienne stanowisko Rady Polityki Pieniężnej w sprawie wysokości stóp procentowych, które przekłada się na niskie oprocentowanie depozytów, nie sprzyja oszczędzaniu. Atrakcyjnie na tym tle wygląda zysk rzędu 4 proc., który można uzyskać korzystając z lokaty mobilnej.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 19 marca 2014
Zobacz więcej:

 

Utrzymywanie stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego na rekordowo niskim poziomie od lipca ubiegłego roku skutecznie wyeliminowało z rynku lokaty kuszące zyskiem rzędu nawet 6 czy 7 proc. w skali roku. Obecnie przeciętny zysk z depozytu zakładanego na trzy miesiące wynosi ok. 2,25 proc., a opcja półroczna pozwala zarobić 2,38 proc. Założenie rocznej lokaty powiększy oszczędności o średnio 2,58 proc., natomiast otwarcie wersji 2-letniej może przynieść dodatkowo 2,91 proc. Wzrostu średniego oprocentowania do poziomu 4 proc. można się spodziewać za około 2 lata, ale dla tych, którzy nie chcą tyle czekać, pojawiła się ciekawa alternatywa.


Getin Bank, Bank Millenium oraz Bank Zachodni WBK wprowadziły do swojej oferty lokaty mobilne, z którymi można zyskać 4 proc. w skali roku. Do uruchomienia depozytu wystarczy smartfon z zainstalowaną dedykowaną aplikacją umożliwiającą korzystanie z m-bankowości. Jednak w każdym banku okres, przez który trzeba pozostawiać pieniądze, aby pracowały na taki procent jest inny.


W Getin Banku lokatę mobilną zakłada się na 2 miesiące. Minimalna kwota, którą trzeba mieć do zdeponowania to 1000 zł. Maksymalnie wpłata może wynosić 10 000 zł. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego, ale istnieje możliwość przedłużenia lokaty na warunkach standardowego depozytu ze stałym oprocentowaniem. Wcześniejsze zerwanie umowy kończy się utratą należnych odsetek. Aby założyć lokatę mobilną, niezbędne jest popranie z App Store, Google Play lub Windows Store aplikacji Bankowość Mobilna Getin Mobile. Z lokaty można skorzystać tylko raz.


Millenium Bank oferuje nieodnawialną lokatę mobilną na 6 miesięcy, którą można otworzyć z poziomu Aplikacji Mobilnej Banku Millenium. Wystarczy w aplikacji wejść w opcję Transakcje->Lokaty->Nowa lokata->Lokata Mobilna, następnie uzupełnić dane i potwierdzić operację wciskając pole Załóż lokatę. Minimalnie trzeba zdeponować 500 zł, a maksymalnie 10 000 zł.


BZ WBK wymaga najdłuższego, bo aż 12-miesięcznego deponowania pieniędzy. Wpłata może wynosić od 1000 do 10 000 tys. zł. Lokata jest nieodnawialna, a do jej uruchomienia niezbędne jest korzystanie z mobilnej wersji BZ WBK24.

 

Sylwia Stwora

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: ele Dodano: 28 marca 2014

lokaty w getinie to jest to. dobra oferta, a kasa mega bezpieczna, nie potrzebuję nic więcej.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.