Logowanie Rejestracja
Kurs franka szwajcarskiego poniżej 4 zł już za trzy tygodnie?

Strona główna Wiadomości Kurs franka szwajcarskiego poniżej 4 zł już za trzy tygodnie? Kurs franka szwajcarskiego poniżej 4 zł już za trzy tygodnie?

Kurs franka szwajcarskiego poniżej 4 zł już za trzy tygodnie?

Kurs franka szwajcarskiego do euro ustabilizuje się na poziomie 1,10 w ciągu trzech tygodni, uważa ekonomista Piotr Kuczyński. Oznaczać to będzie, że za helwecką walutę płacić będzie trzeba ok. 3,94 zł.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 20 stycznia 2015
Zobacz więcej:

 

Swoje prognozy prof. Kuczyński przedstawił na antenie telewizji TVN24, gdzie gościł wspólnie z prof. Elżbietą Chojny-Duch z Rady Polityki Pieniężnej. Eksperci zgodzili się, że obecnie tzw. "frankowicze", czyli polscy kredytobiorcy posiadający zobowiązania denominowane w szwajcarskiej walucie, nie powinni reagować nerwowo, ale spokojnie czekać, aż sytuacja się uspokoi, a kurs CHF spadnie.

 

Ewentualna specjalna ustawa, która - wzorem Węgier - nakaże przewalutować bankom kredyty frankowe na złotówki, będzie - zdaniem prof. Chojny-Duch - rozwiązaniem niewłaściwym, bowiem na Węgrzech wywołała duże niezadowolenie społeczne i można domniemywać, że również w Polsce spotka się z podobnym odbiorem. Dlatego też teraz najważniejsze jest współdziałanie banków i ich klientów, którzy mogą mieć problemy z regulowaniem rat, np. poprzez wakacje kredytowe.

 

Zdaniem Piotra Kuczyńskiego banki, których stabilności nie zagraża wysoki kurs franka, nie zdecydują się na otwartą batalię z niezadowolonymi "frankowiczami", bowiem nie jest to dla nich korzystne wizerunkowo.

 

Dziś frank szwajcarski kosztował 4,25 zł.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Kurs franka szwajcarskiego poniżej 4 zł już za trzy tygodnie?

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.