Logowanie Rejestracja
Kurs franka spada. Zmaleją raty kredytów

Strona główna Wiadomości Kurs franka spada. Zmaleją raty kredytów Kurs franka spada. Zmaleją raty kredytów

Kurs franka spada. Zmaleją raty kredytów

Wczoraj frank szwajcarski kosztował 3,84 zł. To najniższy kurs szwajcarskiej waluty od 15 stycznia, gdy SNB uwolnił jej kurs. Analitycy przewidują, że kurs będzie jeszcze spadał, więc dla "frankowiczów" pojawiła się szansa na niższe raty kredytów.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 10 marca 2015
Zobacz więcej:

 

15 stycznia Szwajcarski Bank Narodowy uwolnił kurs franka (było to działanie wyprzedzające przed spodziewanym luzowaniem ilościowym w strefie euro). Decyzja SNB oznaczała aprecjację franka, który w Polsce kosztował ponad 4 zł. Zaraz po ogłoszeniu stanowiska SNB jego kurs wystrzelił do poziomu 5,19 zł, aby w kolejnych dniach oscylować wokół 4,20 - 4,30 zł. Taki obrót sprawy oznaczał znaczący skok rat miesięcznych kredytów spłacanych we frankach i narodziny politycznego tzw. problemu "frankowiczów".

 

Przez cały luty obserwowana była powolna stabilizacja kursu CHF wobec złotego, który zszedł do poziomu 4 zł, a nawet przebił tę granicę. Wczoraj frank kosztował 3,84 zł. 

 

Istnieje jednak wysoka szansa, że szwajcarska waluta jeszcze się osłabi. SNB planuje dalszą obniżkę stóp procentowych, które już są na ujemnym poziomie. Jeśli tak się stanie, wówczas nie tylko spadkie kurs franka, ale też - jeśli banki w Polsce uwzględniać będą ujemny LIBOR, a większość już to czyni - obniżą się raty kredytów hipotecznych zaciągniętych w CHF. Marcin Kiepas, analityk Admiral Markets, stwierdził w rozmowie z portalem Money.pl, że istnieje nawet prawdopodobieństwo, iż raty będą niższe niż te, które spłacano przed feralnym 15 stycznia.

   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.