Logowanie Rejestracja
Kredyty z EBI zasilają polską gospodarkę

Strona główna Wiadomości Kredyty z EBI zasilają polską gospodarkę Kredyty z EBI zasilają polską gospodarkę

Kredyty z EBI zasilają polską gospodarkę

Europejski Bank Inwestycyjny wsparł w ubiegłym roku polską gospodarkę kredytami o wartości 5,5 mld euro.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 27 luty 2015
Zobacz więcej:

 

"Puls Biznesu" donosi, że w ubiegłym roku EBI udzielił wsparcia w wysokości 77 mld euro, z czego 69 mld zasiliło gospodarki państw członkowskich Unii Europejskiej. 

 

Polska jest w czołówce wszystkich beneficjentów tych kredytów, natomiast przewodzi, jeśli chodzi o członków UE, którzy przystąpili do Wspólnoty w 2004 roku. W 2014 roku do polskiej gospodarki trafiło 5,5 mld euro, które posłużyły sfinansowaniu 52 projektów, głównie z zakresu transportu i telekomunikacji. W tym roku wsparcie z EBI powinno utrzymać się na takim samym poziomie, co w roku ubiegłym.

 

W tegorocznym budżecie zaplanowano wsparcie finansowe z zagranicznych instytucji na poziomie 7,3 mld zł. EBI nadal pozostanie głównym kredytodawcą Polski i w tym roku ma zasilić budżet kwotą 5 mld zł.

   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.