Logowanie Rejestracja
Kredytobiorcy czekają na posiedzenie RPP

Strona główna Wiadomości Kredytobiorcy czekają na posiedzenie RPP Kredytobiorcy czekają na posiedzenie RPP

Kredytobiorcy czekają na posiedzenie RPP

Polscy kredytobiorcy czekają na marcowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Liczą, że po spodziewanej obniżce stóp procentowych znów znacząco zmaleją raty ich zobowiązań.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 2 marca 2015
Zobacz więcej:

 

Rekordowe cięcie stóp procentowych w październiku ubiegłego roku spowodowało, że znacząco wielu Polaków spłacających kredyty poczuło pewną ulgę dla kieszeni. Raty zobowiązań zmalały o średnio kilkadziesiąt złotych, co w skali rocznej zamienia się dość niebagatelną sumę.

 

Kolejne posiedzenia RPP nie przyniosły jednak dalszego luzowania polityki pieniężnej. Stopy pozostawiono na tym samym poziomie, a przed ich obniżką skutecznie powstrzymała Radę decyzja Szwajcarów o uwolnieniu kursu franka. RPP nie chciała ciąć stóp w sytuacji niepewności na rynkach finansowych. Część analityków przewidywała, że utrzymująca się deflacja zmusi Radę do obniżki stóp w lutym, ale to również nie nastąpiło. Wydaje się jednak, że w tym miesiącu polityka pieniężna zostanie w końcu poluzowana w najbliższą środę.

 

Zdaje się to potwierdzać umacnianie się złotego, które rynki obserwują od rana. Za dolara amerykańskiego płacono 3,7115 złotego, a w południe 3,7019 złotego. Spada kurs funta brytyjskiego. O godzinie 8.00 płacono za funta 5,7154 złotego, a tuż po godzinie 12-tej 5,7060 złotego. Kurs franka szwajcarskiego do PLN wynosił odpowiednio 3,8837 i 3,8723. Nieznacznie podrożało natomiast euro, za które rano płacono 4,1472 złotego, a w południe 4,1544 złotego.

 

 

   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.