Logowanie Rejestracja
Kredyt w rachunku najlepszą odpowiedzią na nagłą potrzebę szybkiej gotówki

Strona główna Wiadomości Kredyt w rachunku najlepszą odpowiedzią na nagłą potrzebę szybkiej gotówki Kredyt w rachunku najlepszą odpowiedzią na nagłą potrzebę szybkiej gotówki

Kredyt w rachunku najlepszą odpowiedzią na nagłą potrzebę szybkiej gotówki

Nie wymaga poświęcania sporej ilości czasu na załatwienie formalności związanych z zaciągnięciem pożyczki gotówkowej i jest tańszy niż karta kredytowa. Z kredytu w rachunku można skorzystać w każdym momencie niedoboru finansowego i przeznaczyć go na dowolny cel. To dobre zabezpieczenie na czarną godzinę.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 20 grudnia 2012
Zobacz więcej:

Kredyt w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym udzielany jest krótkoterminowo (maksymalnie do 12 miesięcy) w ramach bieżącego konta bankowego, który po zakończeniu okresu limitowego może zostać automatycznie odnowiony. Uzyskanie tej formy wsparcia domowego budżetu wymaga posiadania lub założenia ROR-u. Zwykle procedura związana z zaciągnięciem zobowiązania w koncie wiąże się ze złożeniem wniosku z dołączonymi do niego dokumentami, którymi najczęściej są zaświadczenie o zatrudnieniu i uzyskiwanych dochodach. Czasem banki ustalają sumę, na którą możesz się zadłużyć, na podstawie wyciągów z bieżącego rachunku. Na maksymalną wysokość limitu ma wpływ głównie zdolność kredytowa oraz comiesięczne wpływy na konto.

 


Kredyt podwyższa saldo środków dostępnych na Twoim rachunku i ma przede wszystkim ma służyć utrzymaniu płynności finansowej, a nie sfinalizowaniu zakupu konkretnego towaru czy usługi.

 


Plusem tego sposobu zadłużenia jest to, że odsetki naliczane są wyłącznie od kwoty, którą wykorzystasz. Dodatkowo każda wpłata pieniędzy na konto powoduje obniżenie poziomu zadłużenia, co jest wygodne, bo nie musisz pamiętać o terminach uregulowania należności. Na rynku dostępne są również bezodsetkowe limity na krótki okres czasu - 7 do 10 dni. Z tej opcji można skorzystać w Credit Agricole, Citi Handlowym czy Millenium Banku, ale tylko raz w miesiącu.

 


Limitem w koncie możesz operować tak samo jak gotówką, czyli wypłacać go w bankomacie lub bankowym okienku, płacić za transakcje czy realizować przelewy.

 


To rozwiązanie opłaca się bardziej niż karta kredytowa, której posiadanie wiąże się z wysokim oprocentowaniem i odsetkami za nieterminową spłatę od wykorzystanych środków, a wypłaty gotówki z konta obciążone są prowizją. Gdy nie korzystamy z kredytu w koncie, jedyną opłatą za jego posiadanie jest opłata roczna.

Sylwia Stwora


   
Finser

FinserDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Kredyt w rachunku najlepszą odpowiedzią na nagłą potrzebę szybkiej gotówki

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.