Logowanie Rejestracja
Kredyt u dewelopera?!

Strona główna Wiadomości Kredyt u dewelopera?! Kredyt u dewelopera?!

Kredyt u dewelopera?!

Przy okazji kupna nieruchomości wielu deweloperów oferuje swoim klientom możliwość zaciągnięcia u nich kredytu za pośrednictwem „zaprzyjaźnionych” banków. Często bywa tak, że nie jest to jeden bank, a kilkanaście.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 26 kwietnia 2013
Zobacz więcej:

Co ciekawe klienci dość chętnie korzystają z kredytów udzielanych przez deweloperów za pośrednictwem banków, na taki sposób pożyczki decyduje się ponad 50% klientów. Na pewno taki kredyt wiąże się niższym oprocentowaniem, opłatami, czy szybszym załatwieniem formalności. Mimo to bank będzie stosował te same, rygorystyczne zasady sprawdzania zdolności kredytowej, co inne banki, które nie współpracują z deweloperem.

 Deweloperzy zachęcają znacznie niższą prowizją kredytu hipotecznego lub całkowitym jej brakiem. Banki współpracujące z deweloperami kuszą niższą  marżą, która aktualnie wynosi średnio 2,5%. Istniejące na rynku banki, które proponują niższą marżę, a nie są związane z żadnym deweloperem robią to wyłącznie dla wybranych klientów, którzy korzystają także z innych produktów tego banku. Po mimo że marża jest niższa, to nie różni się za bardzo od tej, która proponowana jest każdemu klientowi, co i tak daje niższy kredyt, ponieważ często to deweloper nie pobiera prowizji za pośrednictwo.Uwaga! Deweloperzy często stosują technikę dawania „gratisów” klientom, który biorą u niego kredyt na nieruchomość, w postaci niższej opłaty notarialnej. W przypadku gdyby bank nie udzielił kredytu klientowi, ma on prawo do odzyskania zadatku na mieszkanie, który wcześniej wpłacił. Odsetki nie są naliczane klientowi przez dewelopera, w momencie gdy bank nie wpłaci w czasie kredytu na konto klienta.Kolejnym udogodnieniem wynikającym z zaciągnięcia kredytu u dewelopera jest znacznie krótszy okres oczekiwania i załatwiania niezbędnych formalności do przyznania kredytu i otrzymania go. Proces weryfikacji zdolności kredytowej klienta przebiega w podobny sposób jak w innych bankach, ale w znacznie krótszym czasie.Należy pamiętać, że pomimo wszystkich aspektów i kuszących ofert ze strony dewelopera i współpracujących z nim banków nie unikniemy wszystkich kosztów zaciągniętego kredytu. Klient jest zobowiązany opłacić sam dokonanie wpisu w księdze hipotecznej, co jest kosztem ok. 200 zł. Ubezpieczeniem kredytu także obciążony jest klient, płacąc miesięczną składkę w wysokości 50 zł.

 

Źródło: forsal.pl

Martyna Derek

 


   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.