Logowanie Rejestracja
Kredyt konsolidacyjny - czy warto go zaciągnąć?

Strona główna Wiadomości Kredyt konsolidacyjny - czy warto go zaciągnąć? Kredyt konsolidacyjny - czy warto go zaciągnąć?

Kredyt konsolidacyjny - czy warto go zaciągnąć?

O kredycie gotówkowym czy kredycie hipotecznym słyszał każdy. Nieco mniej znaną formą kredytu jest kredyt konsolidacyjny, z którego coraz częściej zmuszeni są korzystać Polacy. Czym jest taki kredyt i kto może go zaciągnąć?

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 12 czerwca 2013
Zobacz więcej:

Co warto wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym?


Kredyt konsolidacyjny to nic innego, jak połączenie kilku mniejszych kredytów zaciągniętych w różnych bankach w jeden większy kredyt długoterminowy. Spłaca się go wprawdzie dłużej, za to rata jest stosunkowo niska i lepiej dopasowana do finansowych możliwości kredytobiorcy. Mogą z takiego rozwiązania skorzystać ci, którzy spłacają kilka kredytów jednocześnie, np. kredyt gotówkowy oraz mieszkaniowy. Wszystkie zobowiązania finansowe związane ze spłatą poprzednich zadłużeń spadają wówczas na ten bank, który udziela kredytu konsolidacyjnego.Jakie formalności trzeba spełnić, by otrzymać kredyt konsolidacyjny?


Formalności, które trzeba załatwić w związku z kredytem konsolidacyjnym, są bardzo zbliżone do tych, którym trzeba podołać w przypadku innych kredytów. Ważne jest zarówno wykazanie się zdolnością kredytową, jak i stosownym zabezpieczeniem dla takiego kredytu. Często takim zabezpieczeniem staje się hipoteka. Takie zabezpieczenie jest szczególnie ważne dla banku w chwili, gdy wysokość kredytu konsolidacyjnego jest wysoka, a czas jego spłaty rozłożony na wiele lat. Ważne jest również przygotowanie dokumentacji związanej z kredytami spłacanymi aktualnie w innych bankach. Zaświadczenie o dochodach oraz zawarte wcześniej umowy o kredyt należy złożyć wraz z wnioskiem w banku. Ten może wniosek odrzucić, może go też zaakceptować. W tym drugim przypadku następuje podpisanie umowy, a kilka mniejszych kredytów zmienia się w jeden większy – wygodniejszy i łatwiejszy do spłacenia.Czy warto brać taki kredyt?


Dla wielu osób kredyt konsolidacyjny jest jedynym sposobem na spłacenie dotychczasowych zobowiązań finansowych, chętnie też korzystają z niego ci, których męczy spłacanie kilku rat w różnych bankach jednocześnie. Zalet takiego kredytu jest wiele. Największym plusem jest tu możliwość płacenia jednej raty w jednym banku, co pozwala nie tylko zmniejszyć wysokość miesięcznych opłat, ale i uniknąć stresu i zamieszania związanego z pilnowaniem ich terminów. Kilka wysokich rat można zastąpić jedną niższą, i choć czas spłacania kredytu konsolidacyjnego jest dłuższy, każdy może na tym skorzystać. To wygodne i bardziej ekonomiczne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają  zadłużeni Polacy.

 

Niestandardowe rozwiązania na przykładzie Eurobanku.


Czasem sam kredyt konsolidacyjny, w swej tradycyjnej formie, okazuje się rozwiązaniem niewystarczającym. Ku potrzebom tych, dla których takie standardowe rozwiązanie nie jest najlepszym pomysłem, wychodzi Eurobank Opinie na temat oferowanych tu rozwiązań są pozytywne, a liczne możliwości zaciągania kredytu konsolidacyjnego sprawiają, że każdy może dopasować go do swych potrzeb.


   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: Gemini Polska Dodano: 10 października 2014

Zapraszamy do spotkania się z doradcą z Gemini Polska w Krakowie, który pomoże Państwu zaciągnąć kredyt konsolidacyjny i pozbyć się problemu płacenia zbyt dużych rat w kilku bankach jednocześnie.

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Kredyt konsolidacyjny - czy warto go zaciągnąć?

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.