Logowanie Rejestracja
KPF l IV Kongres Antyfraudowy

Strona główna Wiadomości KPF l IV Kongres Antyfraudowy KPF l IV Kongres Antyfraudowy

KPF l IV Kongres Antyfraudowy

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce wraz z Partnerami Merytorycznymi: ACFE Polska oraz EY zaprasza do udziału w IV Kongresie Antyfraudowym, który odbędzie się 2 października 2013 roku w Hotelu Marriott w Warszawie.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 9 września 2013
Zobacz więcej:

Program IV Kongresu Antyfraudowego został przygotowany w oparciu o wnioski z najnowszego wspólnego badania EY i KPF i skierowany jest do uczestników rynku finansowego – banków, firm pożyczkowych, a także firm leasingowych i faktoringowych. Wartością Kongresu jest jego ukierunkowanie na praktykę – poczynając od identyfikacji wyłudzeń a na skutecznych narzędziach walki kończąc. Ambicją organizatorów jest stworzenie forum wymiany poglądów i doświadczeń dla wszystkich uczestników rynku finansowego bowiem nawet najskuteczniejsze i wyrafinowane technologicznie narzędzia nie są w stanie zastąpić bezpośredniej wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów tych, którzy odpowiadają za skuteczność programów walki z wyłudzeniami.

 

Jednym z elementów Kongresu jest prezentacja raportu z cyklicznie przeprowadzanych przez EY oraz KPF badań, prowadzonych na rynku polskim. Wyniki badań wskazują, że problem wyłudzeń produktów kredytowych jest cały czas aktualny – pomimo podejmowania działań zapobiegawczych, cały czas pozostaje aktualny wyścig pomiędzy sprawcami nadużyć a ekspertami z instytucji finansowych. Kongres Antyfraudowy jest doskonałą okazją do tego aby wykorzystać wyniki badań oraz wiedzę i doświadczenie uczestników do zwiększenia szans instytucji finansowych w tym wyścigu. W trakcie Kongresu przedstawione zostaną wyniki najnowszej edycji badania, która jest właśnie inicjowana przez KPF.


Jak podkreślają organizatorzy podczas tegorocznego Kongresu zostaną poruszone wątki:


• Wpływ strategii i kultury organizacji na jej odporność,
• Autoryzacja klientów przelewem na 1 grosz i problemów z tym związanych,
• Czy można stworzyć/zbudować system ochronny przeciwko dokonującym wyłudzeń pożyczek w branży pożyczkowej? Czy taki problem istnieje?
• Przywłaszczenie mienia, jako najbardziej typowe zagrożenie fraudowe dla instytucji     finansowych,
• Zarządzanie ryzykiem w perspektywie departamentu sprzedaży instytucji finansowej,
• Zastanowimy się czy warto przechytrzyć cwaniaka? A może nie warto? Koszty i korzyści przeciwdziałania wyłudzeniom
• Czy klient z segmentu MSP to wyższe ryzyko z punktu widzenia faktora?

 

W powyższe zagadnienia wprowadzą Państwo m.in.:


• Krzysztof Śniosek, Ekspert w Departamencie Windykacji, Vivus Finance Sp. z o.o.
• Lech Stabiszewski, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ryzykiem / Risk Manager, VB Leasing Polska S.A.
• Paweł Tobis, Wiceprezes Zarządu, Coface Poland Factoring Sp. z o.o.
• Sławomir Szopa, Prezes Zarzadu, Big Consulting Sp. z o.o.
• Leszek Sołtysik, Doradca ds. Ryzyka, Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce
• Mariusz Witalis, Partner w dziale Zarządzania Ryzykiem Nadużyć, EY
• Błażej Kochański, Niezależny Ekspert
• Adam Rugała, Audytor Wewnętrzny, LPP S.A.

 


Organizatorzy Kongresu Antyfraudowego podkreślają, że projekt ten jest doskonałym miejscem na wymianę opinii, doświadczeń pomiędzy ekspertami rynku oraz szansą na rozpoczęcie lub wzbogacenie możliwości współpracy uczestników rynku. Andrzej Roter, Dyrektor Generalny KPF podkreśla że tegoroczny Kongres będzie platformą dyskusji dla całego sektora finansowego – jest to unikalny pod tym względem projekt na rynku. Poprzednie już 3 edycje Kongresu zgromadziły ponad 400 osób, wysokiej klasy ekspertów takich sektorów gospodarki jak bankowość uniwersalna, spółdzielcza, SKOK-ów. W tym roku organizatorzy planują zaprosić do współpracy kolejne branże: leasing, factoring oraz przedstawicieli niebankowego sektora pożyczkowego. Współpraca pozwala wzmocnić skuteczność funkcjonowania systemu ochrony przed wyłudzeniami.


W celu zapoznania się z PROGRAMEM oraz warunkami rejestracji zapraszamy na stronę internetową www.kpf.pl.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.