Logowanie Rejestracja
Korzyści (wielo)pakietowe w bankach

Strona główna Wiadomości Korzyści (wielo)pakietowe w bankach Korzyści (wielo)pakietowe w bankach

Korzyści (wielo)pakietowe w bankach

Zestawienia rankingowe lokat, kredytów czy udogodnień, jakie oferują nam poszczególne banki są wymierne w krótkiej perspektywie. Wystarczy miesiąc, by kolejny superkredyt, czy rekordowa lokata przewróciły wskaźniki do góry nogami. Klientów, zwłaszcza tych nastawionych na długotrwałe relacje z bankiem, taka sytuacja męczy i irytuje.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 2 września 2014
Zobacz więcej:

 

Nie procent, a zestaw udogodnień

 

Instytucje ekonomiczne od stosunkowo niedawna zdają sobie sprawę, że „wiernego” klienta nie interesuje rekordowo wysokie oprocentowanie, czy dogodne warunki spłaty kredytu. Oczywiście, wciąż to one wyznaczają standardy w rynku, klienci co chwila kuszeni są skutecznie dobranymi sloganami: „szybko i wygodnie”, „superszybka pożyczka”, „zarabiaj więcej” itp.

 

Ktoś, kto jest elastyczny, skłonny do przeskakiwania między bankami, prawdopodobnie – wertując regulaminy i spełniając wymogi – będzie przebierał w ofertach. Stali, co najmniej kilkuletni klienci jednego banku i oddziału myślą jednak inaczej. Tutaj w grę wchodzą uniwersalne, udogodnienia, odczuwalne na co dzień. Banki wiedzą, że jeśli nie zagwarantują im dogodnych warunków, na kilku płaszczyznach, to wcześniej czy później ci klienci odfruną do bardziej prężnej konkurencji.

 

Pajęczyna powiązań daje zniżki

 

Przytoczone „płaszczyzny” to rozbudowane relacje klientów z bankiem, na wzór tworzącej się pajęczyny powiązań. W jednej filii posiadają konto oszczędnościowe lub lokatę, powzięty kredyt lub pożyczkę. Z regularnego wydawania banki gwarantują zwroty za codzienne wydatki, jeśli te płacone są kartą debetową. Popularne cashbacki i moneybacki oscylują – w zależności od tego co kupujemy – na poziomie 2-5 % od miesięcznych wydatków. Zwroty do 760 złotych w skali roku są zwolnione z podatku, powyżej tej kwoty bank musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym.

 

Za zwrotami idą kolejne ekonomiczne „gadżety”. Darmowe informacje SMS, brak opłat za prowadzenie konta i wydanie karty debetowej Visa – to kolejne atrybuty tzw. pakietów. Kompletem atrakcyjnych usług i bonusów może się pochwalić kilka banków polskich, np. Getin Bank. Pakiet Korzyści spod biało-zielonego szyldu to interesująca paleta usług dla stałych klientów, spełniających wydatkowe i rachunkowe kryteria.

 

 

 

   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.