Logowanie Rejestracja
Kantory online - w pełni bezpieczne?

Strona główna Wiadomości Kantory online - w pełni bezpieczne? Kantory online - w pełni bezpieczne?

Kantory online - w pełni bezpieczne?

Kantory internetowe pojawiły się na polskim rynku zaledwie kilka lat temu, a dziś z każdym dniem zdobywają nowych klientów. Część z nas jednak wciąż obawia się nowoczesnego sposobu wymiany walut, ponieważ żyjemy w fałszywym przekonaniu, że e-kantory wiążą się ze sporym ryzykiem.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 28 lipca 2015
Zobacz więcej:

 

Kantory online a ryzyko


Pogląd, iż wirtualne kantory są niebezpieczne i ryzykowne, najprawdopodobniej wywodzi się z zwykłego ludzkiego strachu przed tym co nieznane. Kantory internetowe są stosunkowo świeżym wynalazkiem, do którego najszybciej przekonują się młodzi użytkownicy internetu. Niemalże codziennie zwiększa się zarówno liczba klientów kantorów online, jak i suma wymienianych tam pieniędzy.


Zanim jednak dokonamy transakcji i wymienimy walutę, warto upewnić się czy korzystamy z w pełni bezpiecznego kantoru. W przeciwnym razie powierzone pieniądze niekoniecznie muszą do nas wrócić.


Kantory wirtualne a regulacje prawne


W naszym kraju wciąż nie powstały specjalne regulacje prawne, które odnosiłyby się bezpośrednio do działalności kantorów internetowych. Jednak nie oznacza to, że działają bez żadnych zobowiązań prawnych – podlegają dokładnie tym samym normom, co tradycyjne kantory.


Przede wszystkim każdy kantor (niezależnie od tego czy to kantor on-line czy stacjonarny) musi być wpisany do Rejestru Działalności Kantorowej. Jeśli dodatkowo kantor świadczy usługi płatnicze, musi być także zarejestrowany w Komisji Nadzoru Finansowego. Na stronach kantorów online muszą być umieszczone informacje o adresie firmy, numery kontaktowe oraz numery KRS, NIP i REGON. Dzięki tym ostatnim możemy sprawdzić czy dana firma widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowniczym.


Warto jednak podkreślić, że przedstawiciele kantorów internetowych cały czas nalegają na wprowadzenie osobnych norm prawnych dla ich działalności. Odpowiednie przepisy mogą bowiem wpłynąć na wzrost zaufania do tego typu instytucji, ułatwienie ich pracy oraz wyeliminowanie tych, którzy wykorzystują luki w prawie.


Pracownicy e-kantorów są profesjonalistami


Każdy pracownik kantoru musi posiadać zaświadczenie o niekaralności – aktualne, odświeżane co rok. Ponadto żeby pracować w kantorze, trzeba mieć ukończone specjalne szkolenia lub mieć ponad rok doświadczenia w pracy w sektorze bankowym. Największe kantory internetowe budują zaufanie na podstawie szczerości z klientem: prezentują bieżące informacje o swojej działalności oraz swoje wyniki finansowe.


Wybierając ergokantor.pl, możemy być pewni, że zostaniemy profesjonalnie obsłużeni. Platforma ta cechuje się indywidualnym podejściem do każdego klienta. Ponadto Ergokantor gwarantuje nam korzystne ceny walut i rzeczywistą oszczędność pieniędzy.


Kantory internetowe a ochrona danych osobowych


Podczas rejestracji na stronie kantoru online, klient musi podać wszystkie swoje dane, które są niezbędne do wykonywania przelewów. Dlatego też e-kantory podlegają kontroli ze strony Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Podobnie jak banki, kantory internetowe mogą udostępniać informacje o nas (podmiotom innym niż GIODO) tylko za naszym pozwoleniem.


Ze względu na swoją e-naturę, kantory wirtualne muszą także na bieżąco chronić się przed atakami złośliwego oprogramowania i hakerów. Wszelkie informacje są więc szyfrowane i zabezpieczone za pomocą protokołów SSL. Zabezpieczenie to jest widoczne gołym okiem dla każdego użytkownika internetu: wystarczy przyjrzeć się adresowi strony. Jeśli w momencie podawania danych przed adresem widzimy „https”, możemy czuć się bezpiecznie. Ponadto niektóre kantory internetowe wprowadzają dodatkowe zabezpieczenia transakcji; mogą to być przykładowo powiadomienia SMS lub e-mailowe.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Jaki wybrać program do faktur online?
Zobacz następny artykuł:
Jaki wybrać program do faktur online?
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.