Logowanie Rejestracja
Jaki jest najkorzystniejszy wybór transportu w spedycji krajowej?

Strona główna Wiadomości Jaki jest najkorzystniejszy wybór transportu w spedycji krajowej? Jaki jest najkorzystniejszy wybór transportu w spedycji krajowej?

Jaki jest najkorzystniejszy wybór transportu w spedycji krajowej?

Rolą spedytora jest taka organizacja przewozu ładunków, by towar dotarł do odbiorcy szybko, bezpiecznie i bez dodatkowych, nieprzewidzianych wydatków. Tylko jaki środek transportu będzie najodpowiedniejszy? I jaka firma najlepiej poradzi sobie z takim zadaniem?

Autor: Rafal_Tomkowicz | Dodano: 8 sierpnia 2014
Zobacz więcej:

Wybór środka transportu

W spedycji krajowej towary przewożone są drogą lądową, kolejową, lotniczą oraz śródlądową. Tam, gdzie jeden środek transportu nie wystarczy, organizowana jest spedycja intermodalna. Operator musi wtedy opracować kompleksowy plan przemieszczania przesyłki i odpowiada za przeładunek towarów, przy czym cały proces odbywa się na podstawie tylko jednego uniwersalnego dokumentu transportowego (www.pg.gda.pl/~damjakow/wyklad_04.pdf ). Jeśli nadawcy zależy przede wszystkim na niskiej cenie, najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie kolej. Sieć połączeń kolejowych jest dobrze rozwinięta, pociągi nie muszą stać w korkach, a złe warunki pogodowe nie mają takiego znaczenia dla przewoźnika jak w przypadku transportu drogowego czy lotniczego.

 

Zaletą kolei jest także bardzo duża ładowność, dlatego idealnie nadaje się ona do przewozu kopalin, zbóż, chemikaliów etc. Przy mniejszych ładunkach alternatywą jest transport drogowy. Jego walorem jest możliwość bezpośredniego dostarczenia towaru do odbiorcy. Z kolei produkty szybko psujące się, które trzeba przewieźć na dużą odległość, najbezpieczniej będzie wysłać samolotem. Żegluga śródlądowa jest w Polsce słabo rozwinięta i sprawdza się tylko przy wielkich ładunkach, które mają trafić do portu rzecznego, a szybki czas ich dostawy nie jest priorytetem.

 

Jak znaleźć spedytora?

Transport towarów najwygodniej będzie zlecić firmie spedycyjnej. To ona zajmie się wyszukiwaniem odpowiedniego przewoźnika i to do niej należeć będzie przygotowanie całej potrzebnej dokumentacji przewozowej. Dobry operator ma szeroką sieć kontaktów i współpracuje z wieloma firmami transportowymi, dzięki czemu może zapewnić właściwe warunki do przewozu różnego rodzaju ładunków.Wybierając spedytora, należy zwrócić uwagę na flotę pojazdów, którą dysponuje, oraz na bazę magazynową, z której korzysta podczas przeładunków i składowania towarów. Składając zlecenie, warto dopytać o szczegóły, na przykład w jaki sposób zabezpieczane są ładunki szczególnie wrażliwe, jak rozwiązywany jest problem opóźnień na trasie, jak wygląda monit przesyłki i kto odpowiada za błędy podwykonawców. Wynagrodzenie operatora zależy od skali trudności operacji i wielkości wysyłanego ładunku. Wszystkie ustalenia ze spedytorem muszą się znaleźć w umowie. Ofertę usług spedycyjnych można znaleźć na stronie www.novspeed.com .

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Jaki jest najkorzystniejszy wybór transportu w spedycji krajowej?

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.