Logowanie Rejestracja
Jak ułatwić sobie życie i szybko wyliczyć OC?

Strona główna Wiadomości Jak ułatwić sobie życie i szybko wyliczyć OC? Jak ułatwić sobie życie i szybko wyliczyć OC?

Jak ułatwić sobie życie i szybko wyliczyć OC?

Jeżdżenie po placówkach ubezpieczycieli, długie godziny na telefonie – i wszystko po co? Aby znaleźć tańsze OC? Kalkulator internetowy – to jest to, czego nam trzeba, aby nigdy więcej nie marnować czasu.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 29 lipca 2015
Zobacz więcej:

 

Nie marnuj czasu, korzystaj z narzędzi internetowych


Ludzie, którzy nie wiedzą, że Internet pozwala na ogromną oszczędność czasu w dosłownie każdej dziedzinie życia, wybierają klasyczne metody, które często zajmują ich na wiele dni. Tak, jak szukanie taniego OC poprzez wizyty w siedzibach towarzystw  ubezpieczeniowych, telefony, spotkania itd. Takie działania, zanim przyniosą efekt mogą zmarnować wiele dni, jak nie tygodni. Dlatego tym bardziej niesamowite jest to, że w Internecie można to wszystko wykonać w czasie zbliżonym do godziny. Kilka chwil zajmuje tylko wyliczenie składki za OC. Kalkulator internetowy wylicza składkę szybko i rzetelnie.


Jak szybko porównać oferty?


Pomocne w porównywaniu ofert i diagnozowaniu ofert rynku są porównywarki. Są to narzędzia, podobne do kalkulatorów internetowych, które pokazują oferty wielu, nawet kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Jak działają? Otóż należy znaleźć renomowaną porównywarkę, która w swoich zasobach ma wiedzę o najważniejszych ubezpieczalniach. Wpisać dane, o które prosi – najczęściej te same, od których zależy wysokość składki za OC. Porównywarka w kilka chwil pokaże nam zestawienie ofert różnych ubezpieczycieli. Możemy sobie ustawić filtr, który ułoży oferty na przykład od najtańszej do najdroższej. Informacje, które uzyskamy z porównywarki będą mogły stanowić podstawę do zainteresowania się ofertami konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych, na przykład 3-4 od góry.


I co potem? Jak wyliczyć składkę?


Jak sprawnie wyliczyć składkę OC? Kalkulator, to właśnie takie narzędzie, którego ci trzeba. Gdy masz już wybrane towarzystwa ubezpieczeniowe i teraz chcesz porównać oferty szczegółowo u każdego z nich – powinieneś wejść na strony www każdego z nich i skorzystać z kalkulatora internetowego, który posiada większość ubezpieczycieli. Wpisujesz wtedy dokładne dane, o które prosi system:


wiek,
liczba lat, od kiedy posiadasz prawo jazdy,
miejsce twojego zamieszkanie (nie! zameldowania),
marka i model wozu,
przebieg i moc silnika samochodu itd.
 

Wszystkie dane mają wpływ na wysokość składki i ewentualne zniżki OC. Kalkulator po wpisaniu tych wszystkich informacji w ciągu kilku chwil pokaże wysokość sugerowanej składki, wyliczonej konkretnie pod twoje potrzeby. Mając takie wyliczenia z kilku towarzystw ubezpieczeniowych, można podejmować konkretne decyzje, gdzie podpisać umowę na polisę OC.


Ważne są promocje i gratisy


Ponadto warto też zwracać uwagę na sugerowane przez system promocje. Często kupno OC z AC, NNW lub Assistance opłaca się dużo bardziej niż zakup wyłącznie OC. Poza tym patrzmy także jak ubezpieczyciel gratyfikuje swoich klientów za lojalność.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
5 cech każdego idealnego pracodawcy
Zobacz następny artykuł:
5 cech każdego idealnego pracodawcy
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.