Logowanie Rejestracja
Jak uchronić się przed tragedią na drodze?

Strona główna Wiadomości Jak uchronić się przed tragedią na drodze? Jak uchronić się przed tragedią na drodze?

Jak uchronić się przed tragedią na drodze?

Jeśli wierzyć statystykom, 2013 rok był szczególnie tragiczny na drogach. Nerwy, alkohol i niebezpieczne zachowania kierowców zebrały swoje ponure żniwo. W policyjnych statystyka zanotowano 50 tys. wypadków, a 3,3 tys. osób nie dotarło do celu podróży. Co możesz zrobić, żeby uniknąć takiego losu?

Autor: Rafal_Tomkowicz | Dodano: 7 lipca 2014
Zobacz więcej:

 

Przede wszystkim na drodze włącz myślenie. Jeśli jesteś przesadnie ostrożnym, niedzielnym kierowcą, jak najszybciej nabierz wprawy w prowadzeniu samochodu. Początkowa niepewność szybko mija, jeśli tylko podszlifujesz swoje umiejętności - szczególnie trudne manewry ćwicz jak najczęściej, nie bój się złej pogody na drodze, a o towarzyszenie podczas jazdy poproś bardziej doświadczonego kierowcę. Pamiętaj też, żebyś o swoim niewielkim doświadczeniu dał znać innym uczestnikom ruchu - po prostu przyklej zielony listek na tylną szybę swojego auta, bo bardzo często to właśnie brak obycia czy znajomości niepisanych zasad etykiety poruszania się po polskich drogach może być źródłem niebezpiecznych sytuacji, prowadzących nieraz nie tylko do drobnych stłuczek, ale i poważnych wypadków samochodowych, a inni uczestnicy ruchu z pewnością będą także czuli się pewniej oraz bardziej wyrozumiale rozumiejąc, że mają do czynienia z nieco mniej doświadczonym kolegą.

 

W sposób humorystyczny wizerunek niedzielnego kierowcya kreują twórcy porównywarki cen ubezpieczeń TOP3.pl, przedstawiając go jako starszego pana w popielatym płaszczu z koszykiem grzybów na tylnym siedzeniu. W rzeczywistości należy jednak pamiętać, że także ludzie młodzi (często zaczynający przygodę z pierwszym autem) mogą cechować się uderzająco podobnymi brakiem doświadczenia oraz niepoprawnymi nawykami. Oto infografika:

 

Autor infografiki: https://top3.pl/

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.