Logowanie Rejestracja
Jak rozliczyć swój PIT?

Strona główna Wiadomości Jak rozliczyć swój PIT? Jak rozliczyć swój PIT?

Jak rozliczyć swój PIT?

Podatek dochodowy od osób fizycznych, czyli inaczej PIT jest podatkiem dotyczącym dochodów uzyskiwanych przez osoby fizyczne. W Polsce uregulowany jest on ustawą z dnia 26 lipca 1991 roku (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r. Nr 0, poz. 361, z późn. zm.). Do jego płatności zobowiązana jest każda osoba uzyskująca jakiekolwiek dochody, a podstawą do opodatkowania jest wtedy suma dochodów z różnych źródeł, na przykład podejmowania pracy, prowadzenia działalności gospodarczej czy też wynajmu mieszkania. Obliczony podatek może być też pomniejszony o różne ulgi podatkowe.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 28 luty 2015
Zobacz więcej:

 

 

Do kiedy należy rozliczyć PIT?

 

Podatnicy mają obowiązek złożenia zeznania podatkowego o wysokości osiągniętego dochodu czy też straty w roku podatkowym na odpowiednim druku w terminie do 30 kwietnia. Najlepiej jednak nie odkładać rozliczenia PIT-u na ostatni moment, ponieważ im bliżej terminu, tym również więcej osób w urzędzie czy na poczcie. Zeznania można także przekazywać drogą elektroniczną, korzystając z programu komputerowego e-Deklaracje dostępnego na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

 

Jak przygotować dokumenty?

 

PIT zasadniczo można przyszykować samodzielnie – rozliczenie jest dość proste, zwłaszcza dla osób pracujących na umowę o pracę i nieosiągającej innych dochodów. Formularze można odebrać w lokalnym urzędzie skarbowym lub skorzystać z aplikacji podatkowych, by potem wydrukować je i zanieść do urzędu albo też przesłać elektronicznie.

 

Formularze PIT, a także inne załączniki są jednak dla wielu osób zbyt skomplikowane, aby rozliczać się z nimi samodzielnie. Chociaż dostępne są różnego rodzaju poradniki wyjaśniające krok po kroku kolejne czynności, to jednak i tak liczba różnorodnych pól, ich skomplikowane oznaczenia, ryzyko błędu powodują, że wiele osób zleca przygotowanie deklaracji podatkowej PIT osobom w tym doświadczonym.

 

W tym przypadku warto wybrać usługi księgowe we Wrocławiu czy też w innym biurze rachunkowym zależnie od swojego miejsca zamieszkania. W takiej firmie można otrzymać kompleksową pomoc. Wystarczy tylko dostarczyć potrzebne dokumenty, aby za kilka dni odebrać wypełniony PIT w niskiej cenie.

 

 

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Kredytobiorcy czekają na posiedzenie RPP
Zobacz następny artykuł:
Kredytobiorcy czekają na posiedzenie RPP
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.