Logowanie Rejestracja
Inwestycje alternatywne

Strona główna Wiadomości Inwestycje alternatywne Inwestycje alternatywne

Inwestycje alternatywne

W niepewnych czasach poszukujemy miejsca na lokowanie naszego kapitału. W większości przypadków inwestujemy w akcje lub obligacje. Alternatywą dla tego rozwiązania są inwestycje niestandardowe.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 13 września 2012
Zobacz więcej:

Inwestycje alternatywne są dobrym sposobem na zróżnicowanie swojego portfela inwestycyjnego. Nie są one bardzo wrażliwe na zmiany gospodarcze, zachodzące na świecie oraz kondycję poszczególnych przedsiębiorstw i konsorcjów. Są też w niewielkim stopniu związane z tradycyjnymi sposobami lokowania pieniędzy. Niestandardowym sposobem inwestowania mogą być np. monety, nieruchomości, surowce, alkohole lub szeroko pojęte dzieła sztuki.Numizmatyka. Pod tą nazwą kryje się inwestycja w monety i banknoty kolekcjonerskie, a także historyczne środki płatnicze. Nowe monety można zakupić przykładowo w Narodowym Banku Polskim. Wartość danego numizmaty rośnie w miarę upływu lat, więc takie lokowanie kapitału wymaga czasu i cierpliwości.Nieruchomości są również bardzo popularnym sposobem lokowania kapitału. Jest to jednak inwestycja długofalowa, a jej rozpoczęcie wiąże się często z wysokim jednorazowym kosztem. Nie trzeba wkładać pieniędzy bezpośrednio w zakup mieszkania, domy czy działki, ale np. w fundusze inwestujące w nieruchomości.Inwestorzy chętnie lokują oszczędności także w surowce. Do najpopularniejszych należą metale szlachetne, takie jak srebro, złoto czy platyna. Wśród innych znajdują się głównie miedź, aluminium oraz ropa naftowa. W tej kategorii są także produkty rolne: pszenica, soja, kawa, kakao.Coraz częściej można także spotkać osoby, które ulokowały swój kapitał w alkoholach: whisky czy winie. To nowy rodzaj inwestycji. Większy zysk osiąga się po dłuższym czasie. Ceny dobrych gatunków wina mogą wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent w ciągu kilku lat. W przypadku whisky – najdroższa jest ta typu single malt, ponieważ stanowią one znikomy procent światowej produkcji tego trunku.Jeszcze innym sposobem jest inwestycja w dzieła sztuki – obrazy, rzeźby, a nawet samochody. Jest to bardzo specyficzny rodzaj lokowania pieniędzy, wymagający dużej znajomości dziedziny, cierpliwości i dużego wkładu początkowego.Inwestycje alternatywne mają niewątpliwe zalety, ale nie brak im wad. Często trudno jest ustalić rzeczywistą wartość przedmiotu, w którym ulokowaliśmy kapitał. Są też przeznaczone dla osób, które posiadają duży kapitał i najczęściej wymagają stałego kontaktu ze specjalistami.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: janka Dodano: 19 września 2012

niestety część z rozwiązań alternatywnych to po prostu bańki spekulacyjne, żeby ktoś mógł na tym zarobić. dla mnie najlepsze nadal są lokaty w getinie i tego się trzymam.
Hakerzy zaatakowali mBank
Zobacz następny artykuł:
Hakerzy zaatakowali mBank
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.