Logowanie Rejestracja
Inwestycja w prestiżowy apartament

Strona główna Wiadomości Inwestycja w prestiżowy apartament Inwestycja w prestiżowy apartament

Inwestycja w prestiżowy apartament

Posiadanie ekskluzywnego apartamentu daje pewność, że jego wartość z upływem czasu będzie rosła. Ta prawidłowość odnosi się przede wszystkim do luksusowych obiektów typu prime location.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 21 sierpnia 2015
Zobacz więcej:

 

Jak podkreślają eksperci inwestycyjni, a wraz z nimi agenci nieruchomości – luksusowa rezydencja lub apartament w nowoczesnym i doskonale wyposażonym budynku, są bardzo opłacalną lokatą kapitału. Rynek nieruchomości tego typu rządzi się bowiem własnymi prawami i nie jest podatny na wahnięcia koniunktury w tak dużym stopniu, jak produkty powiązane z indeksami giełdowymi. Dynamika przyrostu tego segmentu rynkowego sięga (wg danych KPMG) 29 proc. w skali roku, co jest wartością imponującą i zachęcającą do ulokowania pieniędzy. Co jeszcze motywuje do podejmowania takich inwestycji?


Najwyższa stopa zwrotu? Nawet do 10 proc. rocznie

 

Zdaniem agencji analizującej rynek nieruchomości AK Expert, luksusowe apartamenty w lokalizacjach typu prime location mają wielki potencjał. Jak wynika z wyliczeń ekspertów, przyrost wartości takiej nieruchomości to ok. 10 proc. rocznie. W perspektywie dekady, z racji na znaczną niewrażliwość segmentu rynku premium, można liczyć na cenę odsprzedaży dwukrotnie przebijającą cenę zakupu. Przykładem inwestycji wpasowującej się w ten trend mogą być dwa stołeczne drapacze chmur – prestiżowe budynki w centrum miasta: Cosmopolitan Twarda 2/4 (oddany do użytku w 2014 roku) oraz jeszcze nieukończony wieżowiec Złota 44.


Najlepiej położone apartamenty? Warszawa – Grzybowska i okolice

 

W przypadku luksusowych mieszkań, położenie ma ogromne znaczenie. Gdzie znajdują się najpopularniejsze polskie apartamenty? Warszawa – Grzybowska i okolice oraz Centrum to najbardziej interesujące lokalizacje. Centrum miasta pod względem prestiżu wygrywa z innymi regionami metropolii. Bliskość centrów handlowych, głównych węzłów komunikacyjnych, teatrów, restauracji i obiektów biznesowych w okolicach śródmiejskiego placu Grzybowskiego oraz biegnących nieopodal ulic Twardej oraz Grzybowskiej, stanowią niepodważalne atuty, które podnoszą wartość apartamentów. W 160-metrowym drapaczu chmur, wzniesionym przez Tacit Development – Cosmopolitan Twarda 2/4 – cena za metr kwadratowy zaczyna się od 25 tys. złotych.


Widoki na przyszłość? Ponadczasowy projekt i jakość wyposażenia

 

Na wartość apartamentu typu prime location wpływ mają również: projekt architektoniczny, design wykończenia oraz widoki na panoramę miasta z okien mieszkań. W przypadku dwóch czołowych stołecznych inwestycji, warto podkreślić, że wyszły one z pracowni wybitnych projektantów:


-Cosmopolitan Twarda 2/4 – Helmuta Jahna,


-Złota 44 – Daniela Liebeskinda.

 

Jahn zdecydował się na projekt, który zapewnia nieograniczone widoki na panoramę miasta – całkowicie przeszkloną fasadę i wysokie na całe kondygnacje okna (otwierane, co jest wyjątkowym rozwiązaniem w budynkach tej wysokości). Dodatkowo, wyposażenie renomowanych marek oraz użyte materiały wykończeniowe (marmur, granit, lustra Optiwhite) i system inteligentnego zarządzania instalacjami w apartamencie (Home Management System) podnoszą wartość tej inwestycji.
 

   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Pożyczki pozabankowe warte 5 mld zł
Zobacz następny artykuł:
Pożyczki pozabankowe warte 5 mld zł
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.